کد خبر : ۴۶,۸۱۸
۸ تیر ۱۴۰۱ ۱۶:۱۹
بارش باران در استان بوشهر ۶۹ درصد کاهش یافت
خارگ نیوز: مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از کاهش بارش باران در استان خبر داد و گفت: در سال آبی جاری، میزان بارش باران در استان بوشهر، ۶۹ میلیمتر کمتر از میانگین سالانه و ۲۸ درصد کمتر از بارش نرمال ثبت شده است.
 فرج‌الله شکوهی‌پور در گفت‌وگویی با خبرنگار تسنیم در بوشهربا اشاره به وضعیت بارش‌ها در یکسال اخیر در کشور اظهار داشت: بر طبق نقشه‌های هواشناسی، اکثر نقاط کشور دارای بارش نرمال و زیر نرمال هستند به جز چند استان که وضعیت بالاتر از نرمال بارشی دارند.
 
وی به وضعیت بارش‌ها در استان بوشهر اشاره کرد و افزود: در استان بوشهر مناطق شمالی و جنوبی ( دیلم و گناوه و عسلویه) تا حدودی دارای نرمال بارشی هستند ولی مناطق مرکزی استان شامل دشتستان و تنگستان زیر نرمال هستند.
 
مدیر کل هواشناسی استان بوشهر خاطر نشان کرد: در سال آبی جاری، میزان بارش باران در استان بوشهر، 69 میلیمتر کمتر از میانگین سالانه و 28 درصد کمتر از بارش نرمال ثبت شده است.
 
شکوهی‌پور تصریح کرد: در سال آبی جاری 174 میلیمتر بارش در استان بوشهر ثبت شده و این درحالی است که میانگین بارش باران باید 274 میلیمتر باشد.
 
وی با بیان اینکه امسال اندکی افزایش بارش باران نسبت به سال گذشته داشته‌ایم خاطر نشان کرد: تنگستان با 118 میلیمتر کمترین بارش باران استان داشته و عسلویه با 286 میلیمتر بالاترین میزان بارش در استان ثبت کرده است.
 
مدیر کل هواشناسی استان بوشهر گفت: کنگان و جم نیز بالاتر از 200 میلیمتر بارش باران داشته‌اند.
 
شکوهی‌پور در ارتباط با افزایش دمای استان بوشهر نیز بیان کرد: استان بوشهر نسبت به میانگین بلند مدت 2 درجه گرم‌تر شده است.
 
وی در ارتباط با حداکثر و حداقل دمای هوای استان بوشهر نیز ابراز کرد: در یکسال اخیر برازجان با 52.8 درجه گرم‌ترین دما و جم با دمای منفی 4 درجه نیز سردترین دمای استان را به ثبت رساند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید