کد خبر : ۴۶,۴۱۶
۲ تیر ۱۴۰۱ ۱۹:۱۹
استاندار یزد گفت: دستگاه قضا در طول تاریخ انقلاب حرکت روبه تعالی داشته است، اما در سنوات اخیر یک جهش قابل ملاحظه در افزایش سرمایه اجتماعی را تجربه کرده است.
مهران فاطمی گفت: شهید بهشتی در تدوین قانون اساسی و استقرار نظام قضاء اسلامی نقش بی بدیل و برجسته‌ای داشته است که ضرورت دارد به این ابعاد شخصیتی و تأثیر گذاری این شخصیت وارسته بیشتر پرداخته شود.
 
او می گوید: سلوک شخصی، تم مدیریتی، خط فکری و نظام اندیشه‌ای شهید بهشتی باید برای نسل جدید تبیین گردد.
 
به گفته او به استناد نظر سنجی‌ها و بررسی‌های دقیق، در سنوات اخیر، نقطه عطف و اقدامات ممتازی در قوه قضاییه شکل گرفته و سرمایه اجتماعی عدلیه جهش قابل ملاحظه‌ای را داشته است.
 
او می گوید: همین حرکت‌های مردمی حضور قضات در اجتماعات، مساجد و اماکن عمومی و ارائه مشاوره حقوقی و قضایی به مردم بسیار ارزشمند است.
 
استاندار یزد گفت: ورود ارزشمند دستگاه قضایی به موضوع احیای حقوق عامه و همچنین بستر سازی برای بهره گیری از ظرفیت‌های مردمی در زمینه ایجاد صلح و سازش و یا گزارش فساد، امری مطلوب و پسنیدیده است.
 
این موضوع را مهران فاطمی در دیدار با رئیس کل دادگستری و اعضای شورای قضایی استان  مطرح کرد.
 
او می گوید:‌ در موضوع حادثه قطار مشهد - یزد که به جان باختن ۱۴ تن از همشهریان انجامید، نقش ستاد بحران، پزشکی قانونی و بسیاری ارزشمند بود که با تلاش شبانه روزی به تعیین تکلیف هویت جان باختگان پرداخت، اما به اندازه‌ای که باید نقش این تلاش‌ها تبیین نگردید.
 
فاطمی گفت: اقدامات اداره کل زندان در حرفه آموزی و اشتغال مددجویان زندانی قابل تقدیر است.
 
استاندار یزد گفت: تبدیل شدن زندان به یک کارگاه حرفه آموزی و ایجاد اشتغال برای مددجویانی زندانی، یک حرکت بسیار خوب و ارزشمند است، اما حتی این اتفاق و رویکرد خوب که به حرکت اصلاحی بزهکاران می‌انجامد نیز آن چنان که ضرورت دارد مورد اطلاع رسانی قرار نگرفته است.
 
فاطمی گفت:‌ باید با سرمایه گذاری در این زمینه و به کارگیری نیروی فعال و فرهیخته، از ظرفیت رسانه و ابزار خبر برای ارتباط با مردم استفاده کرد.
 
استاندار یزد، برگزاری جشنواره عدلیه و رسانه و جشنواره دادخند در استان را به فال نیک گرفت و گفت:‌ نیاز جامعه امروز بهره گیری از این ظرفیت‌ها و حرکت‌های رسانه‌ای و هنری است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید