کد خبر : ۴,۵۷۲
۱ فروردین ۱۳۹۶ ۱۳:۰۴
محمد شکیبی نسب از ارائه خدمات دریایی به وسیله گشت‌ و تورهای دریایی در بنادر استان بوشهر پرداخت و اظهار داشت: چهار فروند کشتی مسافربری از مبدا بوشهر و گناوه به خارک و بالعکس، 6 فروند شناور مسافری گردشگری و 120 قایق تفریحی به مسافران نوروزی ادر بنادر مختلف استان بوشهر ارائه خدمات می کنند.
 
 
وی با بیان اینکه در سال گذشته 440 هزار نفر از گشت های دریایی استان بوشهر استفاده کردند، افزود: در اجرای طرح نوروزی دریایی در 13 روز گذشته بیش از 260 هزار نفر در 19 هزار سفر دریایی در مسیر بنادر بوشهر، خارک و گناوه شرکت کردند.
 
 
شکیبی نسب با بیان اینکه طرح نوروزی گشت و مسافرت دریایی اداره بنادر و دریانوردی استان بوشهر تا 15 فروردین ادامه دارد، گفت: طرح گشت و مسافرت دریایی استان بوشهر در 11 بندر این استان تعریف شده است و بر این اساس اسکله و ایستگاه های مجاز این بنادر برای ارائه خدمات گشت های دریایی مشخص شدند.
 
 
معاون دریایی و بنادر اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در شهر بوشهر اسکله والفجر و شیلات برای کشتی های مسافربری و پنج اسکله نیز برای ارائه خدمات قایق های تفریحی مشخص شده است.
 
 
وی گفت: در صورت مساعد بودن شرایط جوی دریایی خدمات این گشت‌ها از طلوع صبح تا غروب آفتاب صورت می گیرد و مسافران و بویژه استفاده کنندگان از جت اسکی نیز به منظور تامین ایمنی لازم باید تنها در محدوده اسکله و ایستگاه های دریایی مشخص شده مبادرت به انجام تورهای دریایی کنند تا در صورت بروز سانحه امکان خدمات‌دهی بهتر از سوی شناورهای ناجی برای آن‌ها وجود داشته باشد.
 
 
شکیبی‌نسب با اشاره به اینکه امسال 6 شناور ناجی محدوده فعالیت‌های خدمات گردشگری دریایی استان بوشهر را پوشش می‌دهند گفت: افرادی که از خدمات گشت‌های دریایی استفاده می کنند در صورت بروز هر گونه سانحه می‌توانند از طریق سامانه تلفنی 1550 شناورهای ناجی را به کمک بطلبند.
 
 
وی با بیان اینکه به دلیل مخاطره آمیز بودن جریان های دریایی استفاده از قایق های پارویی ممنوع است، افزود: به منظور حفظ محیط زیست سواحل استان بوشهر نیز امیدواریم همچون سال گذشته شاهد همکاری خوبی از سوی مردم و شهرداری‌های شهرهای ساحلی استان بوشهر باشیم.
 
 
معاون دریایی و بنادر اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به اینکه 60 سفر دریایی در مسیر بوشهر به خارک در 13 روز گذشته انجام شده است، افزود: دراین سفرهای دریایی هشت هزار و 312 نفر و در سفر دریایی شهر بوشهر با قایق تفریحی در شش هزار سفر دریایی 106 هزار نفر شرکت کرده‌اند.
 
 
شکیبی نسب به گشت دریایی خارک به گناوه پرداخت و افزود: شش هزار و 162 نفر در 74 سفر دریایی در این مسیر شرکت کرده‌اند و در مسیر خارک به بوشهر نیز در 54 سفر 7 هزار و 656 نفر شرکت کرده‌اند.
 
 
وی بیان کرد: در این مدت پنج هزار و 268 نفر در مسیر گناوه به خارک و 126 هزار نفر در 13 هزار سفر دریایی در گشت دریایی در گناوه با قایق شرکت کرده‌اند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید