کد خبر : ۴,۵۷۱
۱ فروردین ۱۳۹۶ ۱۳:۰۳
سرهنگ «عباس درویشی» مسئول سازمان اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه امام صادق(ع) بوشهر اظهار داشت: سازمان اردویی، گردشگری و راهیان نور استان بوشهر با ۱۳ قرارگاه شهرستانی و یک قرارگاه در مرکز در حوزه راهیان نور فعالیت دارد.
 
 
 
وی افزود: در راستای حرکت عظیم فرهنگی راهیان نور تعاملات بسیار خوبی با مدیران کل استان و فرمانداران و روسای ادارات داریم.
 
 
 
سرهنگ درویشی فعالیت‌های این سازمان در بحث راهیان نور را در دو بخش راهیان نور دریایی و اعزام کاروان‌های راهیان نور به استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی دانست و تصریح کرد: استان بوشهر میزبان کاروان‌های راهیان نور نیز است و راهیان نور دریایی در این استان انجام می‌شود و کاروان‌هایی به جزیره خارک اعزام می‌شوند تا با نقش مدافعان مرزهای ایران در آب‌های خلیج فارس و عملیات‌های دریایی دفاع مقدس آشنا شوند.
 
 
 
مسئول سازمان اردویی، گردشگری و راهیان نور سپاه استان بوشهر عنوان کرد: راهیان نور دریایی از ۲۲ اسفند سال ۹۵ آغاز شد و اولین کاروانی که به جزیره خارک اعزام شد، کاروان قضات و خانواده‌هایشان از استان چهارمحال و بختیاری بود.
 
 
 
وی با بیان اینکه راهیان نور دریایی در استان بوشهر تا ۱۳ فروردین ادامه دارد، خاطرنشان کرد: روزانه با ۲ شناور افراد اعزام می‌شوند. راویانی نیز که در عملیات‌های دریایی حضور داشته‌اند و یا شاهد مقاومت‌های جزیره خارک در دفاع مقدس بوده‌اند به روایت حماسه‌های دریایی آن دوران می‌پردازند.
 
 
 
سرهنگ درویشی بیان کرد: راهیان نور دریایی، حرکتی نو و جذاب است که افراد به خصوص نسل جوان با حماسه‌های دریایی آشنا می‌شوند.
 
 
 
وی در خصوص اعزام کاروان‌های راهیان نور استان بوشهر به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در استان‌های ایلام و خوزستان اظهار داشت: پیش بینی‌مان این است که در دوره اوج راهیان نور جنوب ۳۰ هزار بوشهری به راهیان نور اعزام شوند که این تعداد سه برابر ظرفیتی است که اعلام شده و با تلاش‌های صورت گرفته این ظرفیت در بحث اسکان، حمل و نقل و تغذیه توسعه یافته و مکان‌هایی برای اسکان زائران در نظر گرفته شده است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید