کد خبر : ۴۵,۱۷۷
۸ خرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۵۹
رییس کل گمرک کشور گفت: سه میلیون تن کالای اساسی در حال اجرای تشریفات گمرکی برای ورود به کشور است که کارهای مربوط را با سرعت و شدت زیاد انجام می‌دهیم.
علیرضا مقدسی بامداد یکشنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان غربی گفت: هر ۱۵ ثانیه یک کامیون کالای اساسی از بنادر و گمرکات کشور به مقصدهای مختلف داخلی، از گمرک ترخیص می‌شود.
 
او می گوید: علاوه  بر اقلام موجود در انبارها، حدود ۴۰۰ هزار تن کالای اساسی هم در حال تخلیه بوده و بیش از ۷۰۰ هزار تن کالا نیز در لنگرگاه وجود دارد که به محض انجام مقدمات، روند تخلیه آنها به انبارهای گمرک آغاز خواهد شد.
 
مقدسی گفت: این آمار نشان دهنده تلاش روزافزون گمرک در مسیر تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم است که امیدواریم بتوانیم بیش ازپیش در این مسیر موفق باشیم.
 
رییس کل گمرک کشور گفت: حذف ارز ترجیحی با شجاعت دولت سیزدهم به انجام رسید و دولت هزینه این کار را به جان خرید تا این کار را انجام دهد.
 
مقدسی گفت:در حال حاضر شرایط خاصی در کالاهای اساسی در دنیا حاکم شده و همه کشورها در حال حفظ و افزایش ذخایر خود هستند و ما نیز ناگزیر به حذف ارز ترجیحی بودیم تا این ذخایر را حفظ کنیم.
 
او می گوید: به موازات این امر، دولت سیزدهم تمام توان خود را برای تامین کالاهای اساسی انجام داده و از هیچ تلاشی در این خصوص فروگذار نکرده است.
 
او با اشاره به صادرات ۸.۵ میلیارد دلاری کشور طی ۲ ماه نخست امسال گفت: این رقم، ۳۷ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده که امیدواریم همین روند را ادامه دهیم.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید