کد خبر : ۴۴,۹۸۵
۳ خرداد ۱۴۰۱ ۱۲:۱۹
آلودگی هوای ۵۰ درصد شهرهای استان بوشهر در وضعیت خطرناک قرار گرفت
خارگ نیوز: رئیس اداره پایش و نظارت زیست محیطی استان بوشهر با اشاره به اینکه وضعیت ۵۰ درصد شهرهای استان بوشهر در وضعیت خطرناک قرار دارد گفت: غلظت ریزگردها سبب شد شهرهای بوشهر، دیلم، گناوه، کنگان و برازجان در وضعیت خطرناک قرار بگیرد.
به گزارش خارگ نیوز، حسین یگانه در گفت‌وگو با خبرنگاران دربوشهر با بیان اینکه میزان آلودگی هوا در استان بوشهر افزایش یافته است اظهار داشت: غلظت ریزگردها و افزایش گرد و خاک، هوای استان بوشهر را در شرایط خطرناک قرار داده است.
 
وی وضعیت هوای استان بوشهر در بامداد امروز را بین 230 تا 4 هزار میکرو گرم بر مترمکعب دانست و بیان کرد: ساعت 4 بامداد امروز وضعیت آلودگی هوا در دیلم 2 هزار و 400، گناوه 4 هزار و 600 و بوشهر 3 هزار میکروگرم بر مترمکعب ثبت شده که بسیار ناسالم است.
 
رئیس اداره پایش و نظارت زیست محیطی حفاظت محیط زیست استان بوشهر به آخرین وضعیت آلایندگی استان پرداخت و خاطر نشان کرد: میزان آلایندگی در دیلم 1600 ، گناوه 2200 ، بوشهر 1200 و برازجان 2800 میکروگرم بر مترمکعب ثبت شده که خطرناک است.
 
یگانه میزان آلودگی در کنگان و عسلویه را به ترتیب 461 و 264 میکرو گرم بر مترمکعب دانست و گفت: این میزان نشان از ناسالم بودن هوای این دو شهر است.
 
 
وی با اشاره به پرهیز در رفت و آمد در این وضعیت هوایی تأکید کرد: با توجه به غلظت ریزگردها و افزایش گرد و خاک وضعیت هوا برای گروه‌های حساس به ویژه سالمندان، بیماران قلبی، تنفسی و کودکان بسیار خطرناک است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید