کد خبر : ۴۴,۹۸۳
۳ خرداد ۱۴۰۱ ۱۲:۱۶
میزان آلودگی هوای استان بوشهر به ۱۰ برابر حد مجاز رسید
خارگ نیوز: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر میزان آلودگی ناشی از ریزگردها در برخی شهرهای استان را ۲ هزار و ۲۰۰ میکروگرم بر مترمکعب دانست و گفت: این میزان آلودگی بیش از ۱۰ برابر حد مجاز است و در شرایط بسیار خطرناک قرار دارد.
به گزارش خارگ نیوز، میزان ریزگردها و گرد و خاک شدید صبح امروز در استان بوشهر افزایش یافت به گونه‌ای که میزان دید افقی در شهرهای مختلف استان به شدت کاهش یافت و به گفته مدیرکل هواشناسی استان بوشهر دید افق در شهرهای مختلف استان بین 100 تا 800 متر رسید.
 
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به آلودگی هوا به سبب شدن ریزگردها و افزایش گرد و خاک اظهار داشت: ایستگاه‌های سنجش هواشناسی استان بوشهر میزان دید در شهرهای شمالی استان بوشهر 100 تا 200 متر ثبت کرده است.
 
فرج‌الله شکوهی‌پور با بیان اینکه مراکز سنجش هواشناسی استان بوشهر میزان دید افقی در گناوه 100 متر ثبت کرد گفت: این میزان در دیلم به 200 متر رسیده است.
 
وی میزان دید افقی در بوشهر را 800 متر دانست و خاطرنشان کرد: این میزان در بندر دیر 300 ، جزیره خارگ یک هزار و 700، برازجان 2 هزار و عسلویه 4 هزار متر است.
 
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: امروز گرد و خاک همراه با کاهش دید افقی و وزش باد نسبتاً شدید شمال غربی پدیده غالب در سطح استان است.
 
در همین حال مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر میزان آلودگی ناشی از ریزگردها در برخی شهرهای استان را بیش از 10 برابر حد مجاز و در شرایط بسیار خطرناک دانست و اظهار داشت: شاخص استاندارد ریزگردها 150 میکروگرم بر متر مکعب است که اکنون که میزان آلودگی شهر بوشهر به یک هزار و 200 میکروگرم بر مترمکعب رسیده که این میزان آلودگی 8 برابر حد مجاز است.
 
فرهاد قلی‌نژاد با بیان اینکه این میزان آلودگی برای افرادی که دچار بیماری تنفسی و قلبی هستند خطرناک است گفت: بر اساس داده‌های آماری ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا میزان ریزگردها در دیلم یک هزار و 600 و گناوه 2 هزار و 200 میکروگرم بر مترمکعب گزارش شده است.
 
وی بیان کرد: میزان آلودگی هوا در برازجان 2 هزار و 800، کنگان 461، عسلویه 264 میکروگرم بر مترمکعب ثبت شده است.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اضافه کرد: اکنون آسمان شهرستان‌های استان از جمله بوشهر، برازجان، کنگان، دیلم و گناوه ریزگردها فرا گرفته که از نظر شاخص‌های زیست محیطی آلودگی آنان در شرایط خطرناک قرار دارد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید