کد خبر : ۴۴,۹۷۹
۳ خرداد ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷
درمان ۶ گونه جانوری و بازگشت به طبیعت در استان بوشهر
خارگ نیوز: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: ۹ گونه جانوری که در سال جاری مصدوم و آسیب دیده بودند، تحت درمان و تیمارداری قرار گرفته و ۶ گونه مورد بهبود واقع شده و و در طبیعت رهاسازی شدند.
به گزارش خارگ نیوز، فرهاد قلی نژاد گفتگو با خبرنگار خارگ نیوز اظهار داشت: با فعالیت مرکز نقاهتگاه درمان این اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر، ۹ گونه جانوری که در سال جاری مصدوم و آسیب دیده، در فروردین و اردیبهشت سال ۱۴۰۱ تحت درمان و تیمارداری قرار گرفته و ۶ گونه مورد بهبود واقع شده و در طبیعت رهاسازی شدند.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر افزود: در مرکز نقاهتگاه درمان اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با درمان گونه‌های بیمار و آسیب دیده حیات وحش، تلاش می‌شود که گونه‌های مذکور بتوانند دوباره به طبیعت برگردند که خوشبختانه هر ساله تعداد زیادی از گونه‌های حیات وحش آسیب دیده توسط دامپزشک درمان و در طبیعت رهاسازی می‌شود.
 
دامپزشک اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر نیز گفت: گونه‌های درمان شده در مرکز نقاهتگاه درمان در فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری شامل بوتیمار، تیرمار، دلیجه بزرگ، جغد کوچک جنوبی، مار جعفری، لاک پشت مهمیزدار بوده که عملیات درمان آنها موفقیت آمیز بوده است.
 
دکتر اسماعیلی تزنگی افزود: تلفات گونه‌ای فقط ۳ گونه بوده که قابل درمان نبوده است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید