کد خبر : ۴۴,۹۲۳
۲ خرداد ۱۴۰۱ ۱۶:۰۸
مدیر دفتر نظارت و کنترل لوازم اندازه گیری شرکت توزیع نیروی برق شیراز با اشاره به همکاری بسیج در راستای مدیریت و بهینه‌سازی مصرف برق و گذر از پیک، سطح این تعاملات را بسیار مطلوب توصیف کرد.
محمدرضا علی‌نژاد دوشنبه ۲ خرداد با بیان اینکه در حوزه همکاری با بسیج تاکنون بیش از ۱۰ جلسه مدیریتی و کارشناسی برگزار شده است، به خبرنگاران گفت: همراهی بسیج کشاورزی در موضوع ممیزی انرژی برق کشاورزان، تشکیل ۵ اکیپ اجرایی با همکاری بسیج مهندسین و ممیزی انرژی برق صنایع، همکاری بسیج ادارات در ممیزی انرژی برق دوایر مختلف، همکاری برای انجام تبلیغات و برنامه‌های آموزشی عمومی با استفاده از مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی و ... همکاری بسیج دانش آموزی در برگزاری پویشی با مشارکت ۵۰۰ هزار محصل و ... بخشی از فعالیت‌ها با همکاری سازمان‌های مختلف بسیج بوده است.
 
مدیر دفتر نظارت و کنترل لوازم اندازه گیری شرکت توزیع نیروی برق شیراز ضمن تاکید بر اهمیت بهره گیری از ظرفیت همکاری دستگاه‌های مختلف به ویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز و ... گفت: در بسیاری از این همکاری‌های اهداف چندگانه پیگیری می شود.
 
علی‌نژاد در خصوص همکاری بسیج مهندسین سپاه فجر نیز گفت: با همکاری این سازمان ۵ گروه متخصص آموزش دیده تشکیل و اقدامات مرتبط با عارضه یابی و جلب مشارکت صنعتگران حاضر در شهرک‌های صنعتی با هدف همراه کردن هرچه مطلوبتر بخش صنعت برای مدیریت مصرف انرژی برق و گذر مناسب از پیک بارشبه در ایام تابستان، اجرایی شده است.
 
این مقام مسئول در توزیع برق شیراز، با اشاره به استقبال خوب صنعتگران در این برنامه، گفت: تاکنون شاهد انعقاد ۵۰۵ تفاهنمامه همکاری برای مدیریت و بهینه‌سازی مصرف انرژی در ایام پیک بار شبکه برق در حوزه تحت مدیریت توزیع برق شیراز بوده‌ایم.
 
علی‌نژاد همچنین با اشاره به اهتمام جدی شرکت توزیع برق شیراز در برخورد قانونی با تخلفات حوزه برق و انرژی، گفت: از ابتدای سال گذشته تاکنون بالغ بر ۲۶۰۰ دستگاه ماینر در سطح ۱۰ شهرستان حوزه مدیریت توزیع برق شیراز، کشف و ضبط شده است.
 
وی اضافه کرد: از کل ماینرهای کشف شده، ۷۳۰ دستگاه از ۱۴۰ انشعاب خانگی، ۴۴۰ دستگاه از ۲۰ انشعاب صنعتی، ۲۵۰ دستگاه از ۱۰ انشعاب کشاورزی، ۳ دستگاه از انشعاب‌های عمومی و ۱۰۰ دستگاه نیز مربوط به سایرتعرفه‌ها و البته برق‌های غیرمجاز بوده است.
 
علی‌نژاد با اشاره به محکومیت‌های شدید قانونی پیش بینی شده برای متخلفان حوزه رمزارزها، گفت: با جمع آوری این تعداد دستگاه استخراج رمزارز غیرمجاز، شاهد بازگشت ۵ میلیون و ۹۵ هزار و هفت کیلووات ساعت برق به شبکه بوده‌ایم.
 
مدیر دفتر نظارت و کنترل لوازم اندازه گیری شرکت توزیع نیروی برق شیراز ضمن تاکید براینکه امسال مبحث برخورد با متخلفان حوزه رمزارز، به شدت پیگیری و دنبال می‌شود، از دستگاه قضایی و نیروی انتظامی به واسطه همراهی در شناسایی و برخورد با متخلفان در این حوزه قدردانی و اضافه کرد: شهروندان این امکان را دارند که از طریق تلفن، نشانی الکترونیکی یا شماره پیامک شرکت توزیع نیروی برق شیراز، گزارش‌های خود را پیرامون تخلفات حوزه برق، اطلاع رسانی کنند.
 
این مقام مسئول خاطرنشان کرد که شهروندانی که نسبت به اعلام گزارش پیرامون تخلفات حوزه برق به ویژه نصب و استفاده از دستگاه استخراج رمزارز، اطلاع رسانی کنند، از پاداش نقدی نیز برخوردار خواهند شد.
 
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز نیز در خصوص اقدامات جهادی اجرایی شده در راستای کمک به گذر از پیک مصرف برق در ایام تابستان امسال، توسط این شرکت و با همکاری سایر نهادها گفت: موضوع مدیریت مصرف بویژه مصرف انرژی یکی از مولفه های استراتژیک در فراهم کردن شرایط رشد و توسعه پایدار جوامع محسوب می‌شود.
 
محمدرضا سلاحی ضمن تاکید بر پیچیدگی های برقراری ارتباطات اقناعی اثر بخش که لازمه متقاعد سازی و تغییر نگرش و کنش مخاطبان است، اصلاح سبک مصرف برق را نیازمند تغییر سبک زندگی برشمرد و استفاده از ظرفیت سایر سازمانها، نهادها و ادارات، فراهم کردن شرایط گفت وگوی کارشناسی در مراجع تخصصی، استفاده از ظرفیت و قدرت نفوذ گروهای مرجع در اقناع را از موارد مهم در تبلیغات مدیریت مصرف دانست.
 
وی با بیان اینکه شیراز کلانشهری با برخورداری از مزیت‌های نسبی در حوزه‌های فرهنگی، علمی و دانشگاهی است، ادامه داد: با استفاده از ظرفیت‌های مختلف جامعه به ویژه تشکیل کارگروه استانی گذر از پیک با محوریت استانداری فارس، اقشار مختلف بسیج، پایگاه‌های مقاومت، مساجد و آموزش و پرورش، استفاده مطلوبی شده است.
 
مدیر عامل توزیع نیروی برق شیراز گفت: با جلب مشارکت مجموعه گسترده ای از ادارات  مراکز نظارتی، مراجع فرهنگی و مذهبی، اقشار بسیج سیاست استفاده از ظرفیت های سایر مراجع و نفوذ گروه در تبلیغات محقق شده است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید