کد خبر : ۴,۴۴۸
۱ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۵۷
امرالله پاراد ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه برق یکی از زیربنایی‌ترین نیازهای استان بوشهر است اظهار داشت: زندگی بدون انرژی الکتریکی به ویژه در نقاط گرمسیر امکان‌پذیر نیست.
 
 
وی با بیان اینکه ظرفیت تولید برق در استان بوشهر 5 هزار مگاوات برق است افزود: ظرفیت تولید برق در کشور 74 هزار مگاوات است که 7 درصد آن به میزان 5 هزار مگاوات در استان بوشهر تولید می‌شود.
 
 
پاراد بیان کرد: بیش از یک‌هزار و 20 مگاوات برق از نیروگاه اتمی بوشهر تولید که به شبکه سراسری منتقل می‌شود.
 
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر با بیان اینکه مصرف برق خانگی استان بوشهر چهاربرابر کشور است گفت: سرانه مصرف برق خانگی در استان 10هزار و 629 کیلووات ساعت است که در مقایسه با 2هزار و800 کیلووات ساعت کشور چهار برابر میانگین کشوری است.
 
 
پاراد، استانهای خوزستان، بوشهر و هرمزگان را از نظر میزان مصرف برق خانگی جزو استان‌های رکوردار کشور دانست و تصریح کرد: استان بوشهر دارای 427 هزار مشترک برق است که 1.2 کا مشترکان برق کشور به خود اختصاص داده است.
 
 
وی با بیان اینکه 346 هزار مشترک معادل 81درصد در بخش خانگی است افزود: 14 هزار مشترک معادل سه درصد در بخش عمومی، چهارهزار و 400 مشترک معادل یک درصد در بخش کشاورزی، 57 هزار و 400 مشترک معادل 14درصد در بخش تجاری و 2هزار و 408مشترک معادل نیم درصد بخش صنعتی است.
 
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر از مصرف پنج میلیارد و 410 میلیون کیلووات ساعت انرژی برق در استان بوشهر خبرداد و گفت: این میزان مصرف برق 2.3درصد از انرژی کشور را شامل می‌شود.
 
 
پارد اوج مصرف بار برق در استان بوشهر به یک‌هزار و 700 مگاوات دانست و گفت: ظرفیت بار برق استان بوشهر 3 هزارو 500 مگاوات است که برای گذشت از بحران گرما در استان بوشهر باید مدیریت مصرف برق در دستور کار مشترکان برق استان قرار بگیرد.
 
 
وی با بیان اینکه بیشترین میزان مصرف انرژی در استان بوشهر با 68درصد مربوط به بخش خانگی است خاطر نشان کرد: کمترین میزان مصرف انرژی برق در استان بوشهر مربوط به بخش صنعتی با 5درصد است که جزو استان‌های آخر کشور است.
 
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر، از کاهش تلفات برق استان بوشهر خبرداد و گفت: میزان تلفات انرژی در سال 90، از 17 درصد در سال گذشته به 13.5 درصدکاهش یافته و قرار است تا پایان سال 96 به 11.5درصد برسد.
 
 
وی با بیان اینکه 2هزار انشعاب غیرمجاز در حاشیه شهر برازجان و500 انشعاب نیز در حاشیه شهر بوشهر وجود دارد گفت: با توجه به ایجاد ساخت و سازها بدون مجوز شهرداری انشعاب غیرمجاز ایجاد شده و قطع برق این تعداد خانوار تبعات اجتماعی زیادی به دنبال دارد که ساماندهی آنها در دستور کار قرار دارد.
 
 
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر، با بیان اینکه نیروگاه 15 مگاواتی خارگ راه‌اندازی می‌شود تصریح کرد: در راستای تامین برق پایدار و مطمئن، با برنامه‌ریزی انجام شده نیروگاه 15 مگاواتی خارگ تا یک‌ماه دیگر راه‌اندازی می‌شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید