کد خبر : ۴,۴۳۳
۱ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۴
نادر شفیع‌خدایی اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده تداوم وزش جریانات شمالی طی امروز و فردا به‌ویژه در ساعاتی از ظهر تا شب است.
 
 
وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود طی این مدت خلیج فارس به تناوب مواج و متلاطم باشد و همچنین به دلیل وزش باد وقوع پدیده گردوخاک در برخی نقاط دور از انتظار نخواهد بود.
 
 
مدیرکل سازمان هواشناسی استان بوشهر اضافه کرد: برای ۲۴ ساعت آینده آسمان استان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و وزش باد خواهد بود و در برخی نقاط گردوخاک و طی صبحگاه در نواحی جنوبی استان تشکیل مه را شاهد خواهیم بود.
 
 
وی افزود: جهت باد غالبا شمال غربی تا شمال با سرعت ۱۲ تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و در برخی ساعات بعد از ظهر و شب تا ۵۰ کیلومتر در ساعت و در نواحی جنوبی استان طی ساعاتی از بامداد فردا تا قبل از ظهر، جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۰ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود.
 
 
شفیع‌خدایی بیان کرد: ارتفاع موج دریا نیز طی این مدت بین ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و طی ساعات بعداز ظهر و شب گاهی تا ۱۸۰ سانتیمتر خواهد بود.
 
 
وی ادامه داد: فردا زمان مد اول دریا ساعت چهار و ۱۹ دقیقه بامداد، جزر اول دریا ۹ و ۱۲ دقیقه، مد دوم دریا ساعت ۱۴ و ۴۶ دقیقه جزر دوم ساعت ۲۱ و ۵۵ دقیقه خواهد بود.
 
 
مدیرکل سازمان هواشناسی استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت گذشته عسلویه باحداقل دمای ۲۸ درجه سلسیوس سردترین و برازجان و بندر دیر با حداکثر دمای ۴۹ درجه سلسیوس گرم‌ترین شهر استان بوده‌اند.
 
 
وی افزود: دمای هوای بوشهر بین ۳۲ تا ۴۰ درجه، برازجان بین ۳۰ تا ۴۹ درجه، دیر بین ۳۸ تا ۴۹ درجه، جم بین ۳۱ تا ۴۵ درجه، علویه بین ۲۸ تا ۴۵ درجه، دیلم بین ۳۳ تا ۴۷ درجه، گناوه بین ۳۱ تا ۳۹ درجه، خارگ بین ۳۰ تا ۴۰ درجه، اهرم بین ۳۱ تا ۴۶ درجه، خورموج بین ۳۰ تا ۴۷ درجه و کنگان بین ۲۸ تا ۴۵ درجه بوده است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید