کد خبر : ۴۴,۰۹۰
۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۱:۲۹
تجلی فعالیت سیاسی خدامحور در ولایتمداری نهفته است
خارگ نیوز: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه بدون ولایت‌مدری سیاست الهی معنا پیدا نمی‌کند گفت: تجلی فعالیت سیاسی خدامحور در ولایتمداری نهفته است.
 به گزارش خارگ نیوز، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در دیدار با اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان بوشهر اظهار داشت: وحدت و انسجام مردم در خنثی کردن توطئه‌های دشمن دارای اهمیت زیادی است.
 
وی با تاکید بر اینکه باید در ایران انسجام سیاسی ولایی داشته باشیم اضافه کرد: هر چند اختلاف سلایق است ولی اصل حاکم بر همه سلایق باید تبعیت از ولی فقیه باشد. هر کس از این دایره بیرون شود وارد پرتگاه سقوط سیاسی خواهد شد.
 
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه عقلانیت سیاسی دعوت به هم دلی می‌کند افزود: همه باید کنار هم باشند و وحدت حول محور ولایت داشته باشند، ولایت نقطه تجمیع است و ما باید استراتژی سیاسی الهی را خوب بشناسیم، راهبرد و راهبری آن را خوب بدانیم و با مجاهدت گام با گام به پیش برویم.
 
وی، بوشهر را یک استان فوق العاده استراتژیک معرفی کرد و ادامه داد: استان بوشهر نماد مقاومت است و در تاریخ مقاومت این استان زن و مرد در مقابل استعمارگران ایستادند و عرصه بر استعمارگران تنگ کردند.
 
آیت الله صفایی ضمن تقدیر از فعالیت‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان به خصوص در بسیج مردم در برگزاری انتخابات پرشور ریاست جمهوری و انتخاب آیت الله رئیسی به ریاست جمهوری، بر تداوم فعالیت‌های انقلابی این تشکیلات تأکید کرد.
 
وی با تأکید بر دو عنصر عقلانیت دینی و ولایتمداری بیان کرد: در تعامل فرد با جامعه، اگر عقلانیت دینی و داده‌های الهی با یکدیگر توأم شوند و مدیریت رفتار سیاسی بر اساس داده‌های الهی باشد دو ویژگی بصیرت و مجاهدت در فرد ایجاد می‌شود. اگر ساختار ساحتی انسان‌ها این چنین شد به ولایتمداری می‌رسد. این ولایتمداری شامل ولایت پیامبران و ائمه علیهم السلام و امروز ولایت فقیه است.
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر افزود: تجلی فعالیت سیاسی خدامحور در ولایتمداری نهفته است. معنای اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم همین ولایتمداری است. بدون ولایت‌مدری سیاست الهی معنا پیدا نمی‌کند.
 
وی تاکید کرد: نکته مهم در در حوزه سیاست ورزی دینی تبعیت از ولی فقیه است. این مرجعیت تعدد بردار نیست. بدین شکل که الهام بخش همه سیاست‌ورزی ها رهنمودهای ولی فقیه است. در حوزه فتوا انحصار نیست و مراجع تقلید متعدد هستند ولی در حوزه سیاست، تنها مرجع، ولی فقیه است که همگان باید از او اطاعت کنند. تمدن‌های دینی زمانی می‌توانند به شکوفایی برسند که در پرتو عقلانیت دینی، بصیرت اجتماعی و مجاهدت و بر پایه ولایتمداری حرکت کنند.
 
آیت‌الله صفایی بوشهری خاطر نشان کرد: جهان آینده از آن مستضعفین و نیروهای مقاومت اسلامی به رهبری مقام معظم رهبری است. جهان غرب تاکنون هزینه‌های زیادی کرده ولی هیچکدام از طرح‌های کلان آنها محقق نشده است.
 
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به پیروزی‌های فزاینده نظام جمهوری اسلامی یادآور شد: اگر بخواهیم پیروزی‌های این ۴۳ سال را مورد محاسبه قرار دهیم فوق العاده بسیار است. این پیروزی‌ها باید بیان شود.
 
وی تصریح کرد: در آمریکا ترامپ را حساب شده روی کار آوردند تا به خیال خام خودشان در یک فضای پر تنش تمام دستاوردهای ایران را به هم بزند. غرب برای نابودی انقلاب اسلامی از همه راه‌ها استفاده می‌کند. تهاجم فرهنگی آنها با هدف استحاله ایران بود.
 
آیت‌الله صفایی بوشهری ایجاد فشار اقتصادی و تحریم در جامعه با هدف جدا کردن رهبری از جامعه بود. آنها در بررسی‌های خود برای براندازی همه چیز را محاسبه کردند اما خدا را در این نقشه محاسبه نکردند. هیچ انقلابی به اندازه انقلاب اسلامی تحت فشار و تحریم قرار نگرفت ولی این انقلاب در برابر تمامی این فشارها مقاومت کرد.
 
قبل از سخنرانی آیت الله صفایی، حجت الاسلام یوسف جمالی رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان بوشهر و قاسم برجویی دبیر شورا گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات شورای ائتلاف ارائه دادند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید