کد خبر : ۴۴,۰۱۶
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۲:۳۱
۵تن مواد پروتئینی غیربهداشتی و فاسد در استان بوشهر معدوم شد
خارگ نیوز: مدیرکل دامپزشکی بوشهر با اشاره به تشدید نظارت به فراورده‌های دامی گفت: در اجرا تشدید نظارت از فراورده‌های دامی ضمن کشف ۱۶ تن مواد پروتئینی تاکنون با حکم قضایی بیش از ۵ تن مواد پروتئینی غیربهداشتی و فاسد در استان معدوم شده است.
به گزارش خارگ نیوز، مرتضی بحرانی در گفت‌وگو با خبرنگار خارگ نیوز در بوشهربا اشاره به اینکه تشدید نظارت از مواد پروتئینی از 14 اسفند ماه آغاز شد اظهار داشت: این طرح همچنان ادامه دارد مواد پروتئینی غیربهداشتی، تاریخ گذشته و فاسد جمع‌آوری می‌شود.
 
وی با بیان اینکه تاکنون 126 فقره پرونده قضایی برای واحدهای متخلف عرضه مواد پروتئینی تشکیل شده است تصریح کرد: واحدهای قضایی با متخلفان برخورد قاطع کرده‌اند و احکام پلمپ، جریمه نقدی و عدم تمدید فعالیت واحد صنفی متخلف به سبب عدم رعایت موارد بهداشتی صادر شده است.
 
مدیرکل دامپزشکی بوشهر از کشف 16 تن مواد پروتئینی غیرقابل استاندارد خبر داد و تصریح کرد: در 8 هزار و 552 مورد بازدید از مراکز عرضه مواد پروتئینی، تولید کنندگان، کشتارگاه‌ها، رستوران‌ها و سردخانه‌ها از 14 اسفند تاکنون 16 هزار و 194 کیلوگرم فرآورده دامی فاسد و غیربهداشتی کشف شد که از 38 مورد نمونه‌برداری با حکم دستگاه قضا 5 هزار و 187 کیلوگرم آن معدوم شده است.
 
بحرانی از 22 میلیون قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در بازدید از این واحدهای پرورش طیور صنعتی، 65 میلیون و 790 هزار دز واکسن به طیور تزریق شده است.
 
مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر نظارت بر تکثیر و ذخیره‌سازی بچه میگو در اراضی پرورش را از دیگر فعالیت‌ها دانست و تصریح کرد: تاکنون در اراضی پرورش میگو هیچ بیماری و ویروس مشاهده و گزارش نشده است.
 
بحرانی اضافه کرد: ذخیره‌سازی بچه میگو در استخر پرورش میگو با سرعت ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود شهریورماه برداشت میگو پرورشی آغاز شود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید