کد خبر : ۴,۳۷۱
۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۵:۲۸
تجهیزات بوستان‌های بازی ۳۵ شهر استان بوشهر غیراستاندارد اعلام شد
خارگ نیوز: مدیرکل استاندارد استان بوشهر گفت: در بازدیدهای صورت گرفته توسط کارشناسان این اداره‌کل، تجهیزات بوستان‌های بازی کودکان ۳۵ شهر این استان غیراستاندارد شناخته شد.
به گزارش خارگ نیوز، محمدرحیم بهره‌مند روز سه‌شنبه درگفت و گو با خبرنگاران افزود: کارشناسان این اداره‌کل در سه مرحله و با هزینه یک میلیارد ریال از تجهیزات تفریحی مستقر در بوستان‌های بازی شهرهای استان بوشهر بازدید کرده‌است.
 
وی بیان کرد: این تجهیزات متعلق به شهرداری‌ها است و گزارش‌های مربوطه نیز برای برطرف کردن نواقص به شهرداری‌ها اعلام شده‌است.
 
بهره‌مند ادامه داد: با وجود نشست و نامه‌نگاری‌های متعدد و مکرر تاکنون به غیر از شهرداری‌های عالیشهر و دالکی اقدامی برای رفع نواقص اعلام شده صورت نگرفته‌است.
 
وی یادآور شد: در این ارتباط بعضی از مجموعه‌ها نیز با حکم دادستانی مهروموم شد که به طور مجدد در یک اقدام غیر قانونی توسط عوامل شهرداری فک پلمب شده‌است.
 
بهره‌مند اظهار داشت: با همکاری دفتر فنی استانداری از همه شهرداری‌های این استان در اداره کل استاندارد دعوت به عمل آمد که مقرر شد شهرداری‌ها نسبت به معرفی نماینده و آمار تجهیزات خود اقدام کنند تا پس از ثبت آنها در سامانه استانداردسازی نسبت به بازدید، بازرسی و اعلام نواقص زمین‎های بازی آنها اقدام شود.
 
وی افزود: تجهیزات تفریحی مستقر در زمین بازی کودک پارک بازی و شهربازی مشمول مقررات استاندارد اجباری است و شهرداران، مالکان و بهره‌برداران موظف هستند نسبت به استانداردسازی آنها اقدام کنند تا ایمنی و سلامت مردم بویژه کودکان مورد مخاطره قرار نگیرد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید