کد خبر : ۴,۳۳۹
۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۴۹
مدیرکل روستایی و امور شوراهای استانداری بوشهر گفت: روستاهای استان ظرفیت‌های مهمی در عرصه‌های مختلف اقتصادی، اشتغال‌زایی، فرهنگی و اجتماعی دارند که باید از این قابلیت‌ها برای حل مشکلات روستاها استفاده کرد.
 
 
به گزارش اتحاد خبر، بهرام نکیسا در آیین معارفه و تکریم مدیرکل روستایی و امور شوراهای استانداری بوشهر با بیان اینکه فلسفه وجودی شوراهای اسلامی توانمند سازی جامعه است اظهار داشت: فلسفه وجودی شوراهای اسلامی کاهش دخالت دولت در امور عمومی جامعه و در راستای توانمندسازی جامعه بوده است.
 
 
وی، کشف استعدادهای نهفته جامعه و برنامه محور شدن امور عمومی جامعه در روستاها را مورد تاکید قرار داد و افزود: کشف استعدادهای نهفته، برنامه محور شدن امور عمومی جامعه و زندگی مردم در راستای توجه به عمران روستایی، اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی و مهم‌تر از همه توجه به حوزه فرهنگ و زیرساخت اجتماعی برای تحول و پیشرفت جامعه روستایی باید مورد توجه شوراهای اسلامی روستایی قرار بگیرد.
 
 
مدیرکل روستایی و امور شوراهای استانداری بوشهر با تاکید بر توجه به ظرفیت‌های روستایی برای تحقق برنامه تدوین شده گفت: روستاهای استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی در عرصه‌های مختلف اقتصادی، اشتغال‌زایی، فرهنگی و اجتماعی هستند که باید از این قابلیت‌ها در راستای حل مشکلات روستاها استفاده کرد.
 
 
نکیسا با اشاره به تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی در حوزه تولید و اشتغال خاطر نشان کرد: مناطق روستایی استان بوشهر با داشتن ظرفیت مطلوب و مناسب فرصت مهمی برای تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال فراهم کرده است.
 
 
وی، ظرفیت کشاورزی، دریا، صنایع دستی، صنعت، تجارت و مهارت را از فرصت‌های مهم روستاهای استان بوشهر دانست و تصریح کرد: با همفکری و همکاری همه دستگاه‌های متولی و با استفاده از قابلیت روستاها در حوزه‌های مختلف زمینه رونق کسب و کار و کارآفرینی فراهم می‌شود.
 
 
مدیرکل روستایی و امور شوراهای استانداری بوشهر با بیان اینکه استاندار بوشهر به حوزه عمران و فرهنگ روستایی توجه ویژه‌ای دارند خاطر نشان کرد: توسعه زیرساخت‌های روستایی و توجه به حوزه فرهنگ، امور اجتماعی و اشتغال‌زایی در روستاها در اولویت قرار دارد.
 
 
نکیسا با تاکید بر تشکیل شورای توسعه روستایی استان بوشهر افزود: با مشارکت دستگاه‌های اجرایی و نهادی ذیربط، برای توسعه زیرساخت روستاهای استان بوشهر، شورای توسعه روستایی این استان تشکیل شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید