کد خبر : ۴۳,۲۸۶
۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ۱۹:۰۱
قیمت سیب‌زمینی، برنج و گوجه‌فرنگی در بازار بوشهر کاهش یافت
خارگ نیوز: با تشدید بازرسی، نظارت‌ها و تأمین کالاهای اساسی قیمت سیب‌زمینی، برنج و گوجه‌فرنگی در بازار بوشهر کاهش یافت.
به گزارش خارگ نیوز، کنترل و مهار قیمت کالاها یکی از زیرساخت‌های رشد اقتصادی و کاهش تورم محسوب می‌شود که در این راستا دستگاه‌های مختلف نظارت و بازرسی کالاها را در دستور کار قرار داده‌اند.
 
در ماه مبارک رمضان شاهد افزایش قیمت برخی کالاها به ویژه محصولات پرمصرف بودیم که در این راستا پس از صدور دستور رئیس جمهوری در خصوص شناسایی پشت پرده گرانی‌ها اقدامات مهم و موثر انجام شد.
 
ضرورت برخورد قاطع با متخلفان اقتصادی از جمله گران‌فروشان
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گرانی برخی کالاها را نگران کننده دانست و اظهار داشت: نظارت و بازرسی بر قیمت‌ها از جمله کالاهای پرمصرف یک ضرورت و لازم است مسئولان دست‌اندرکاران به این مهم توجه ویژه کنند.
 
آیت‌الله صفایی بوشهری باتأکید بر برخورد قاطع با متخلفان اقتصادی از جمله گران‌فروشان گفت: قیمت کالاها باید در بازار کنترل و گرانی‌ها مهار شود و در این راستا باید با گرانی‌ها و احتکار کالا در همه سطوح برخورد قاطع و قانونی شود.
 
امام جمعه بوشهر گرانی برخی کالاها را کاذب و افسارگسیخته دانست و تأکید کرد: باید از زمینه کاهش قیمت کالاها که مردم توان خرید داشته باشند فراهم شود.
 
در همین حال جهاد کشاورزی استان برای مهار قیمت برخی محصولات اقدام به وارد کردن آن از دیگر استان‌ها کرد که بر کاهش این کالاها اثرگذار بود.
 
تشدید نظارت و بازرسی بر قیمت‌ها و محصولات در بازار
 
مدیر بازرسی و نظارت بر محصولات کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از تشدید نظارت و بازرسی بر قیمت‌ها و محصولات در بازار و فروشگاه‌ها خبر داد و خاطر نشان کرد: در یک ماه گذشته بیش از یک هزار 100 مورد بازدید از مراکز عرضه مواد غذایی و فروشگاه‌های عرضه کننده کالا انجام شده است.
 
موسی رادمنش افزود: از ابتدای فروردین تاکنون ضمن بازرسی و نظارت از  469 نانوایی و 668 مورد صنف عرضه کننده مواد غذایی، با 216 متخلف برخورد شده است.
 
وی با بیان اینکه در 29 روز گذشته با 47 نانوایی متخلف به سبب کم‌فروشی برخورد شده است گفت: در این مدت 169 عرضه کننده مواد غذایی متخلف شناسایی و جریمه شده‌‌اند.
 
فعالیت شش تیم نظارتی و بازرسی در مرکز استان
 
مدیر بازرسی و نظارت بر محصولات کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به فعالیت شش تیم نظارتی و بازرسی در مرکز استان خاطر نشان کرد: در شهرستان‌های دیگر استان بر اساس تناسب جمعیت بین 2 تا 5 تیم بازرسی فعالیت می‌کنند.
 
رادمنش از محکوم شدن صنوف متخلف به جریمه نقدی خبر داد و تصریح کرد: در مدت 29 روز گذشته عرضه کنندگان مواد غذایی متخلف بیش از 11 میلیون تومان جریمه نقدی شدند و پرونده برخی دیگر اصناف متخلف هم در دست بررسی است.
 
وی از جریمه 1.4 میلیون تومانی نانوایی‌های متخلف استان خبر داد و بیان کرد: در مدت یاد شده 385 پرونده تخلف در تعزیرات حکومتی استان تشکیل شده است.
 
مدیر بازرسی و نظارت بر محصولات کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه نظارت به کالاهایی همچون مرغ، شکر، گوشت قرمز و برنج، خرما و محصولات کشاورزی دیگر افزایش یافته است گفت: در مدت یاد شده با احتکار کنندگان کالا و گران‌فروشان برخورد شده است.
 
رادمنش از کاهش قیمت برخی کالاها خبر داد و افزود: قیمت سیب‌زمینی و گوجه‌فرنگی در بازار استان بوشهر کاهش یافت و اکنون سیب‌زمینی درجه یک بین 10 تا 12 هزار تومان درازا هر کیلوگرم و قیمت عرضه گوجه‌فرنگی به حدود 12 تا 13 هزار تومان رسیده است.
 
توزیع برنج هندی با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار
 
وی از توزیع برنج هندی با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار خبر داد و خاطر نشان کرد: اکنون برنج هندی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای هر کیلوگرم 18 هزار و 500 تومان و بسته 10 کیلوگرم 185 هزار تومان عرضه می‌شود.
 
مدیر بازرسی و نظارت بر محصولات کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان کرد: اکنون قیمت گوشت مرغ منجمد هر کیلوگرم 20 هزار تومان، مرغ گرم 31 هزار تومان عرضه می‌شود.
 
رادمنش اضافه کرد: در تأمین و توزیع کالا‌های اساسی مشکلی در استان نداریم و به اندازه کافی در اختیار عاملین توزیع قرار می‌گیرد.
 
وی گفت: مردم در صورت مشاهده تخلف می‌توانند به صورت حضوری به واحد‌های بازرسی سازمان جهاد کشاورزی مراجعه کنند و یا با سامانه تلفنی 124 تماس بگیرند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید