کد خبر : ۴۲,۶۵۶
۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۱۹:۱۰
فوتی‌های کرونا در استان بوشهر بیش از ۶۰ درصد کاهش یافت
خارگ نیوز: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به کاهش فوتی کرونایی در استان گفت: با تزریق واکسن کرونا و رعایت شیوه‌نامه بهداشتی ضمن کاهش مبتلایان به بیماری کرونا، شاهد کاهش بیش از ۶۰ درصدی فوتی‌های کرونایی هستیم.
به گزارش خارگ نیوز، محمد تقی ایرانی ظهر امروز در نشست مدیریت بیماری کرونا استان بوشهر با اشاره به بهبود شرایط کرونا در استان اظهار داشت: با تلاش مدافعان سلامت، اصحاب رسانه و تمام دست‌اندرکاران، شرایط بیماری کرونا در استان بوشهر بهبود یافته که لازم است همچنان از ساده‌انگاری پرهیز شود.
 
وی شعار امسال را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: مقام معظم رهبری امسال را به‌عنوان تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین تعیین کردند که عملیاتی شدن این شعار و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در اولویت قرار دارد.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با گرامیداشت روز ملی فناوری هسته‌ای تصریح کرد: اقتدار نظام اسلامی ایران در فناوری‌های نوین از جمله هسته‌ای به چشم و رخ جهانیان کشیده شده و ملت ایران هم از این فناوری علمی و بومی همواره دفاع کرده است.
 
ایرانی، با گرامیداشت سالروز شهادت آوینی و روز هنر انقلاب اسلامی به حادثه تروریستی در حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام پرداخت و با محکوم کردن این جنایت خاطر نشان کرد: در جنایت تروریستی در مشهد مقدس 2 روحانی جهادگر شهید و یک روحانی دیگر مصدوم شد که نظام سلطه و دشمنان درصدد هستند جامعه اسلامی همچنان در تنش و التهاب باقی بماند.
 
وی اهمیت اتحاد و انسجام در خنثی کردن توطئه‌های دشمنان را مورد اشاره قرار داد و افزود: دشمنان با شایعه سنی هراسی، افغانستانی هراسی و دیگر دسیسه‌ها سعی می‌کنند جامعه را از حالت آرامش خارج کنند که با حفظ اتحاد و انسجام اهداف دشمنان ناکام می‌شود.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه در شرایط جدید کرونایی قرار داریم خاطر نشان کرد: با تلاش‌های انجام شده شیوع کرونا در جامعه کنترل و مهار و رعایت شیوه‌نامه بهداشتی به یک فرهنگ در زندگی تبدیل شده است.
 
ایرانی با اشاره به تأمین واکسن کرونا از سوی دولت برای سلامتی جامعه گفت: دریافت واکسن کرونا در مصون ماندن از بیماری و حفظ سلامتی یک ضرورت است که تزریق نوبت سوم این واکسن در ارتقا سلامتی جامعه بسیار مهم و موثر است.
 
وی کاهش فوتی‌های کرونایی در استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: با تزریق واکسن کرونا و رعایت شیوه‌نامه بهداشتی ضمن کاهش مبتلایان به بیماری کرونا، شاهد کاهش 50 تا 60 درصدی فوتی‌های کرونایی هستیم.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر از کاهش فوتی‌های کرونایی استان از 35 نفر به یک یا 2 نفر در هفته خبر داد و بیان کرد: با بهبود شرایط، زمینه بازگشت جامعه به شرایط عادی فراهم شد به گونه‌ای که در ایام تعطیلات نوروز بین 8 تا 9 میلیون نفر به استان بوشهر سفر کردند.
 
ایرانی ظرفیت اقامتی استان را حدود 5 هزار نفر دانست و تأکید کرد: با توجه اینکه استان بوشهر از نقاط مهم گردشگرپذیر است باید زیرساخت‌های اقامتی توسعه یابد تا امکانات اولیه برای مسافران و گردشگران ایجاد شود.
 
وی باتأکید بر اجرایی شدن مصوبات ستاد ملی کرونا در برگزاری کلاس‌های حضوری در دانشگاه‌ها و مدارس تصریح کرد: همه مسئولان موظف هستند زمینه برگزاری آموزش حضوری دانشجویان و دانش‌آموزان فراهم کنند.
 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر شیوع بیماری سرخک در اتباع خارجی را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: به واسطه افزایش مهاجرت اتباع خارجی از جمله افغانستانی و پاکستانی به جمهوری اسلامی و استان بوشهر و شیوع بیماری سرخک در بین آنان لازم است راهکارهای لازم برای مقابله با این بیماری مورد توجه قرار گرفته شود.
 
ایرانی از فراهم بودن واکسن سرخک در  مراکز درمانی، پایگاه‌های بهداشتی و خانه‌های بهداشت استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: شیوه خطر بیماری سرخک در جامعه وجود دارد که لازم است والدین نسبت به تزریق واکسن سرخک به کودکان اقدام کنند.
 
وی اضافه کرد: پوشش واکسیناسیون سرخک در تمامی نقاط استان فراهم است و اتباع غیرایرانی هم می‌توانند از این واکسن بهره‌مند شوند.
 
پوشش واکسیناسیون سرخک در کودکان استان بوشهر 95 درصد است
 
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز پوشش واکسن سرخک در استان را مورد اشاره قرار داد و افزود: پوشش واکسیناسیون سرخک در کودکان استان بوشهر 95 درصد است
 
قاسم برجوئی‌فرد با بیان اینکه کودکان 12 تا 18 ماه تحت پوشش واکسن سرخک قرار می‌گیرند خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش مهاجرت اتباع خارجی به کشور، شناسایی موارد سرخک در حال افزایش است.
 
وی از مسری بودن بیماری سرخک خبر داد و تأکید کرد: کودکان زیر 5 سال اگر تاکنون واکسن سرخک تزریق نکرده‌اند لازم است والدین آنان در اسرع وقت به یکی از مراکز بهداشتی درمانی محل سکونت خود برای تزریق واکسن به کودکان مراجعه کنند.
 
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه ایران موفق به دریافت گواهی حذف بیماری سرخک شده است گفت: با توجه به شیوع بیماری سرخک در بین کودکان اتباع خارجی، احتمال شیوع آن در خانواده‌های ایرانی دارد که باید برای مصون ماندن از ابتلا کودکان به سرخک حتما باید واکسن در 2 نوبت تزریق شود.
 
78 درصد دانش‌آموزان واکسن کرونا تزریق کرده‌اند
 
معاون سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز با اشاره به اینکه 78 درصد دانش‌آموزان واکسن کرونا تزریق کرده‌اند خاطر نشان کرد: مقطع متوسط بین سن 12 تا 18 سال 78 درصد نوبت اول و 66 درصد نوبت دوم واکسن کرونا تزریق کرده‌اند.
 
اسد حصیری با اشاره به اینکه دانش‌آموزان 5 تا 12 سال 7.5 درصد نوبت اول واکسن کرونا و 2.5 درصد نوبت دوم تزریق کرده‌اند گفت: روند تزریق واکسن کرونا در بین دانش‌آموزان رو به افزایش است.
 
 
وی از حضور بیش از 93 درصد دانش‌آموزان در مدارس استان خبر داد و خاطر نشان کرد: دانش‌آموزان متوسط اول 95 درصد و متوسط دوم 92 درصد در کلاس‌های درس حاضر هستند.
 
روند صعودی بستری بخش کرونایی در استان
 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هم با اشاره به روند صعودی بستری بخش کرونایی در استان گفت: در حال حاضر 84 بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند.
 
حسن ملکی‌زاده با بیان اینکه در شبانه‌روز گذشته 23 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند اضافه کرد: در حال حاضر 12 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند که حال 5 نفر از آنها وخیم است.
 
وی از ادامه صفر بودن فوتی‌های کرونایی خبر داد و تصریح کرد از ابتدای شیوع کرونا تاکنون 2 هزار و 153 در استان به علت ابتلای به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.
 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون 103 هزار و 922 نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید