کد خبر : ۴۲,۵۱۵
۱۸ فروردین ۱۴۰۱ ۱۹:۰۷
۲۰ درصد محصولات جالیزی بهاره استان بوشهر صادر می‌شود
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در صورت مناسب بودن شرایط، ۲۰ درصد محصولات جالیزی بهاره استان بوشهر صادر می‌شود.
کبری توکلی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: استان بوشهر در عرصه کشاورزی دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است که یکی از محصولات مهم استان، تولید محصولات جالیزی است.
 
وی با اشاره به آغاز برداشت محصولات جالیزی تولید بهاره در استان بوشهر خاطرنشان کرد: محصولات جالیزی در سطح سه هزار و ۱۰۰ هکتار کشت شده که پیش‌بینی می‌شود ۱۲۰ هزار تن محصول از آن برداشت شود.
 
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از خربزه، طالبی و هندوانه به عنوان مهمترین محصولات جالیزی استان نام برد و بیان کرد: خربزه در هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان کشت شده است.
 
وی سطح زیر کشت طالبی در استان بوشهر را ۹۵۰ هکتار عنوان کرد و ادامه داد: در سطح ۶۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان بوشهر نیز هندوانه کشت شده است.
 
توکلی با اشاره به فروش بخش عمده محصولات جالیزی بهاره استان بوشهر در بازار داخل کشور، تصریح کرد: در صورت مناسب بودن شرایط صادراتی، نزدیک به ۲۰ درصد این تولیدات به کشورهای همسایه همچون قطر، عراق و افغانستان صادر می‌شود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید