کد خبر : ۴۲,۱۱۶
۸ فروردین ۱۴۰۱ ۲۱:۴۸
ظرفیت شوراهای شهر و روستا به خوبی استفاده نشده است
خارگ نیوز: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: تاکنون از ظرفیت شوراهای شهر و روستا به خوبی استفاده نشده است.
به گزارش خارگ نیوز،آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری بعد از ظهر شنبه در نشست با رئیس شورای عالی استان‌ها اظهار داشت: مردم سالاری دینی از ویژگی‌های مهم نظام اسلامی است.
 
وی با اشاره به اینکه در نظام‌های دیگر جهان، فعالیت‌ها به حکمرانی استبداد اقتصادی و اجتماعی وابسته است خاطرنشان کرد: مردم سالاری دینی در ایران اسلامی به معنای دقیق تجلی یافته است.
 
امام جمعه بوشهر خواستار طراحی برنامه‌ها و اهداف چهارساله برای شوراهای شهر و روستا شد و افزود: شورای اسلامی شهر و روستا یک نعمت مهم محسوب می‌شود.
 
وی اضافه کرد: متأسفانه تاکنون از ظرفیت‌های شوراها به خوبی استفاده نشده است و در صورتی که از ظرفیت‌ها به‌صورت صحیح استفاده نشود به تهدید تبدیل می‌شود.
 
صفایی بوشهری خواستار توجه به اشتغال‌زایی در شوراها شد و ادامه داد: شوراهای اسلامی شهر و روستا با همکاری نهادهای دولتی برای مردم ایجاد اشتغال کنند که تحقق این مهم زمینه ارتقا نقش شوراها را فراهم می‌کند.
 
وی یکی از ظرفیت‌های مهم شوراهای شهر و روستا پیشرفت و افزایش خدمات به مردم دانست و بیان کرد: باید مشکلات شوراهای در شهرها و روستاها آسیب‌شناسی تا زمینه رفع آن مشکلات فراهم شود.
 
امام جمعه بوشهر حرکت و تلاش شوراهای شهر و روستا بر اساس برنامه دانش‌بنیان را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: شوراهای اسلامی شهر و روستا باید نقش خود را در معیشت مردم و تولید ثروت جامعه افزایش دهند.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید