کد خبر : ۴,۲۰۸
۱ مهر ۱۳۹۶ ۱۵:۰۴
 سید پیروز موسوی اظهار داشت: در راستای بهبود وضعیت صادرات نفت خام در پایانه‌های نفتی ایران اقدامات خوبی انجام شده و طرح‌های مختلف و متنوعی را در دستور کار داریم.
 
 
وی با بیان اینکه جزیره خارگ به عنوان نقطه اصلی صادرات نفت خام کشور شناخته می‌شود، ادامه داد: در همین راستا تلاش می‌شود که شرایطی برای انجام حداکثری صادرات نفت خام در این جزیره فراهم شود.
 
 
نوسازی بازوهای بارگیری
 
 
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران از تعمیرات، نوسازی و بازسازی زیرساخت های صادراتی نفت خام خبر داد و بیان کرد: تلاش می‌شود تا زیرساخت‌های صادراتی نفت خام، میعانات گازی و سوآپ نفت خام در بهترین شرایط قرار گیرد.
 
 
وی از تحقق اقتصاد مقاومتی با تکیه بر توان داخلی خبر داد و اضافه کرد: بهبود وضعیت زیرساخت‌ها در پایانه‌های نفتی با تکیه بر توانمندی کارکنان پایانه‌های نفتی و بهره گیری از تفکر راهبردی و رویکرد سیستمی اجرا می‌شود.
 
 
تعمیر گوی‌های شناور
 
 
موسوی یکی از موفقیت‌های این شرکت را بهسازی گوی‌های شناور پایانه صادرات میعانات گازی عسلویه عنوان کرد و افزود: تعمیرات اساسی و نوسازی بازوهای بارگیری نفت خام پایانه خارگ نیز انجام شده است.
 
 
وی اضافه کرد: در راستای بهبود روند صادرات نفت خام کشور، نسبت به تعویض خطوط لوله و جریانی و ارتقای ناوگان عملیاتی و انجام تعمیرات اساسی آنها اقدام شده است.
 
 
سال گذشته بیش از ٢٣٠ میلیون بشکه نفت خام سبک، بیش از ٤٨٠ میلیون بشکه نفت خام سنگین و حدود ٧٠ میلیون بشکه نفت خام فروزان از پایانه خارک صادر شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید