کد خبر : ۴۲,۰۳۴
۶ فروردین ۱۴۰۱ ۱۴:۰۶
افزایش بستری‌های کرونایی در استان بوشهر/ یک شهرستان نارنجی شد
خارگ نیوز: در حالی که کرونا روند نزولی به خود گرفته، در استان بوشهر تعداد بستری‌ها در بخش‌های کرونایی افزایش یافته و استانی که هیچ شهر قرمز و نارنجی نداشت، حالا یک شهر با وضعیت نارنجی دارد.
به گزارش خارگ نیوز، استان بوشهر به عنوان یکی از مهمترین نقاط گردشگری کشور محسوب می‌شود و در کنار استان خوزستان به عنوان دو استان اول کشور در زمینه سفرهای نوروزی قرار گرفته است.
 
استانی که کمتر از یک و نیم میلیون نفر جمعیت دارد، در همین تعطیلات نوروزی حدود سه میلیون مسافر نوروزی را میزبانی کرده است و آمارها بیانگر افزایش تردد در نقاط مختلف استان است.
 
افزایش سفر به بوشهر
 
به گفته دبیر ستاد خدمات سفر استان بوشهر، تاکنون استان بوشهر بعد از استان خوزستان رتبه دوم کشور در ورود گردشگر را دارد.
 
هوشنگ رستم پور افزود: تا کنون حدود سه میلیون نفر سفر اقامت در بوشهر ثبت شده است.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر نیز از افزایش خودروهای ورودی به استان خبر داد و گفت: بیش از ۴۳۷ هزار خودرو در ۹ روز گذشته وارد استان بوشهر شده‌اند که نسبت به سال گذشته ۹۲ درصد افزایش یافته است.
 
این افزایش حضور مسافران و ترددهای شهری و بین شهری در استان بوشهر نیازمند مدیریت مناسب در زمینه بیماری کرونا است و باید نظارت بیشتری بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز صورت گیرد.
 
رنگ‌بندی جدید کرونایی
 
استان بوشهر در پایان سال ۱۴۰۰ دارای هشت شهر با وضعیت زرد کرونایی و دو شهر با وضعیت آبی کرونایی بود که در رنگ‌بندی جدید کرونایی این ترکیب به هم خورده است و یک شهرستان با وضعیت نارنجی به نقشه اضافه شده است.
 
البته در این نقشه جدید، تعداد شهرهای زرد از هشت به شش شهر کاهش یافته و علاوه بر نارنجی شدن یکی از شهرستان‌های زرد، یکی دیگر از شهرستان‌های زرد هم به وضعیت آبی تغییر وضعیت داده که جای امیدواری دارد.
 
بر این اساس در حال حاضر وضعیت کرونایی شهرستان تنگستان نارنجی است و شهرستان‌های دشتستان، کنگان و گناوه در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفته‌اند.
 
شهرستان‌های دیلم، بوشهر، دشتی، دیر، جم و عسلویه نیز در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفته‌اند.
 
افزایش بستری‌های کرونایی در استان بوشهر/ یک شهرستان نارنجی شد
 
افزایش بستری‌های کرونایی
 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طی شبانه‌روز گذشته ۱۹ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بستری شده و ۲۰ نفر نیز با حال خوب ترخیص شده‌اند.
 
حسن ملکی‌زاده با اشاره به اینکه بستری‌های کرونایی نسبت به چند روز قبل که به کمتر از ۵۰ نفر رسیده بود افزود: در حال حاضر ۵۴ بیمار کرونایی در استان بستری هستند که هفت نفر تحت مراقبت ویژه بوده و سه نفر در وضعیت حاد بیماری هستند.
 
وی با اشاره به اینکه تاکنون دو هزار و ۱۴۸ نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند اضافه کرد: در استان بوشهر تاکنون ۱۰۳ هزار و ۳۳۷ نفر در استان به کرونا مبتلا شده‌اند.
 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر با تاکید بر لزوم توجه به پروتکل‌های بهداشتی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه روزانه شاهد افزایش موارد ابتلاء و بستری‌ها در استان هستیم این زنگ خطری برای ورود به پیک هفتم خواهد بود.
 
خطر پیک هفتم کرونا
 
وی تاکید کرد: عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در فضاهای بسته، اماکن گردشگری و تجاری عامل انتقال ویروس کرونا بوده و اگر مردم رعایت نکنند شاهد بحرانی مانند موج ششم خواهیم بود.
 
ملکی با اشاره به اینکه متأسفانه شاهد عدم استفاده مردم از ماسک هستیم گفت: این امر بسیار خطرناک بوده و مردم باید کماکان استفاده از ماسک و انجام واکسیناسیون را برای حفظ سلامت خود به صورت جدی ادامه دهند.
وی توصیه کرد: مسافران حتی‌المقدور اسکان خود را در شهر گناوه قرار نداده و جهت اسکان به شهرها و روستاهایی که از نظر تجمع خلوت‌تر هستند مراجعه کنند.
 
وی بیان داشت: تمام واکسن‌های موجود در کشور در سبد واکسیناسیون استان بوشهر و شهرستان گناوه موجود است از این رو از تمام هم‌میهنان عزیزی که به این استان مراجعه می‌کنند درخواست می‌شود نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند.
 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تاکید کرد: کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط هم استانی‌ها و مسافران ما را به سمتی سوق خواهد داد که بعد از پایان تعطیلات نوروزی به سمت افزایش تعداد ابتلاها، بستری‌ها و در نهایت فوتی‌ها برویم.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید