کد خبر : ۴,۰۳۳
۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۴:۱۶
حجت‌الاسلام موسی کمالی در نماز جمعه امروز خارگ خطاب به مسئولان اظهار داشت: اگر دلسوزی دارید که مطمئن هستم دارید و اگر می‌خواهید مشکلات ۷۰ ساله خارگ حل شود که خیلی دنبال این هستند و اگر می‌خواهید مشکلات مردم حل شود، که خیلی‌ها تلاش می‌کنند و آروزیش را دارند و اگر می‌خواهید امنیت در جزیره خارگ ایجاد شود که همه ما دنبال امنیت جزیره خارگ هستیم، اگر دنبال وحدت در جزیره خارگ هستید که مطمئن هستم هستید، راه حل آن فقط بحث طرح جامع و بعد از آن پرداخت عوارض است.
 
وی اضافه کرد: تا این امر محقق نشود استخوان لای زخم است، نگذارید این درد کهنه بماند، کمک کنید، خواهش می‌کنم اگر دلتان برای نظام اسلامی و این جزیره استراتژیک می‌سوزد و اگر می‌خواهید مشکلات خارگ ریشه‌ای و اساسی حل شود، نگویید اگر فلانی رفت مشکل حل می‌شود و اگر فلانی آمد مشکل درست می‌شود، شما هر کسی را در خارگ عوض کنید تا زمانی که طرح جامع و پرداخت عوارض تصویب و پرداخت نشود مشکلات جزیره خارگ حل نخواهد شد.
 
برخی‌ها مانع تصویب طرح جامع می‌شوند
 
کمالی افزود: یک عده‌ای هستند که نمی‌خواهند مشکلات جزیره خارگ حل شود و لذا در بحث طرح جامع خارگ مانع تراشی می‌کنند. طرح جامع یک قانون است، چه دلیلی داره عده‌ای اصرار دارند طرح خارگ تصویب نشود. این طرح مربوط به جمهوری اسلامی که در تمام کشور انجام می‌شود، اگر بد است این طرح که باید برای همه کشور بد باشد، اگر خوب است برای همه کشور خوب است.
 
وی خاطرنشان کرد: همه جای کشور طرح جامع تصویب شده و مردم از برکات آن استفاده می‌کنند به جز جزیره خارگ؛ عده‌ای می‌خواهند اگر طرحی هم تصویب شود، فقط در سمت شهری باشد.
 
کمالی تصریح کرد: این جزیره به کشور خدمت کرده و همه باید به این جزیره خدمت کنیم. هر کسی اینجا زندگی می کند حقی دارد، حقش را هم نظام جمهوری اسلامی مشخص کرده است.
 
تمام مشکلات با تصویب طرح جامع حل می‌شود
 
وی افزود: اگر طرح جامع تصویب شود و عوارض پرداخت شود، تمامی مشکلات حل خواهد شد، اینقدر رقم بالا است که می‌شود به دیگران هم کمک کرد، به خون شهدا قسمتان می‌دهم سنگ‌اندازی نکنید، مانع تراشی نکنید، رایزنی نکنید و این و آن را نبینید که این طرح تصویب نشود، کاری نکنید شرمنده شهدا شویم، روز قیامت باید پاسخگو مردم باشید.
 
امام جمعه خارگ ادامه داد: در پشت این تریبون دارم می‌گویم و حجت را بر همه تمام می‌کنم. مانع تراشی نکنید، سفرهای تهران نروید و جلسه بگیرید و مانع شوید، چرا نمی گذارید طرح جامع عملیاتی شود؟ مسئولان جزیره خارگ و کسانی که دلسوز هستید، شورای شهر، نمایندگان مردم استدعا دارم، اگر نفود، ارتباط و وحدتی به دنبال هستید که می‌گویید که ما مطمئن هستیم دارید، بروید طرح جامع را مصوب کنید و به مردم بگویید ما کرده‌ایم، بنده دست شما را جلوی مردم می‌بوسم.
 
استاندار پیگیر مشکل مردم باشد
 
وی گفت: از استاندار سیاسی، متدین و مردم‌دار بوشهر خواهش می‌کنم این طرح جامع را دنبال کنند تا مصوب شود. به نماینده مردم در مجلس امیدی ندارم وگرنه از ایشان هم می‌خواستم.
 
کمالی اظهار داشت: می‌دانم استاندار دلسوز هستند و با قدرت این طرح را دنبال کنند تا این طرح تصویب شود تا مشکلات مردم خارگ برای همیشه حل شود، خارگی که دارد کشور را آباد می کند خودش هم آباد شود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید