کد خبر : ۴۰,۱۶۶
۶ اسفند ۱۴۰۰ ۱۸:۲۱
سید حسن بنی‌طبا معلم آران و بیدگلی پس از سه روز مفقودی، امروز در کویر منطقه آبشیرین با همکاری مردمی پیدا شد.
 داماد معلم گمشده آران و بیدگلی گفت: عمویش با خودروی شخصی صبح چهارشنبه چهارم اسفند از منزل خارج شده بود که به دلیل بیماری آلزایمر نتوانسته بود به خانه بازگردد.
 
سعید جندقیان گفت: از لحظه‌ای که خبر گم شدن عمویش در شبکه‌های اجتماعی و پایگاه‌های خبری منطقه کاشان و آران و بیدگل منتشر شد علاوه بر خانواده، اقوام دور و نزدیک، آشنایان و همسایه‌ها حتی تمام شهروندان آران و بیدگلی بسیج شدند و هر یک به نوعی اعلام همدردی، دلجویی، امیدبخشی و همکاری برای یافتن مردی کردند که همه خود را شاگرد و مدیون او می‌دانستند و در کلاس درسش شاگردی کرده بودند.
 
او می‌گوید: تمام شهروندان با صمیمیتی وصف ناپذیر وارد عمل شدند و با ارتباط تلفنی و حضوری اعلام کردند که از این قضیه بسیار متأثر هستند و حتی برای پیدا شدن عمو نذر کردند.
 
به گفته او، حتی کسانی‌که دوربین‌های هلی‌کم داشتند به کمک خانواده بنی طبا آمدند و یافتن عمو را سرعت بخشیدند.
 
داماد خانواده بنی‌طبا گفت: حتی ۲۰۰ نفر از موتورسواران کویر و رمل‌های کویر اطراف آران و بیدگل و شهر نوش آباد در فیض آباد را با موتور تریلر کردند.
 
جندقیان می‌گوید: زمانیکه از طریق دوربین‌های مدار بسته مغازه‌های خیابان مشخص شد عمویش حوالی ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه روز چهارشنبه نزدیک آستان امامزاده هلال بن علی (ع) دیده شده است جستجو‌ها با همکاری بسیج مردمی از محدوده داخل شهری به خارج شهرستان و مناطق اطراف به ویژه در کویر اطراف گسترش یافت.
 
به گفته او، روز پنج شنبه نیز فردی در منطقه فیض آباد نوش آباد با دیدن عکس عمویش گفته که او را برای رسیدن به جاده نوش آباد و رفتن به آران و بیدگل راهنمایی کرده و گفته است که دنبال خودرو‌ها در این مسیر حرکت کند تا به نوش آباد برسد، اما غافل از اینکه عمو فراموشی دارد و مسیر را تا انتها نمی‌آید و دوباره با رصد دوربین‌ها ناپدید شدنش تا وسط جاده فیض آباد مشخص می‌شود.
 
جندقیان گفت: در نهایت امروز جمعه ششم اسفند پس از سه روز جستجو با هلی کم مشخص می‌شود عمویش با خودرو به آب‌شیرین رفته و ۵۰ کیلومتر تا دل کویر با خودرویی که اصلا حرکت آن در مسیر رملی کویر چیزی شبیه معجزه هست طی کرده و نزدیک یک دامداری در اثر برخورد با درخت مجبور به توقف می‌شود و به دلیل خستگی مفرط، ضعف شدید و ۲ روز تشنگی و گرسنگی از خودرو پیاده و روی زمین دراز می‌کشد که در نتیجه با دوربین‌های پیشرفته رصد و شناسایی می‌شود.
 
او می‌گوید: به لطف خدا، همدلی بی نظیر و همکاری گسترده مردم عمویش امروز ساعت ۱۱ در کویر آبشیرین پیدا شد و از سوی نیرو‌های هلال احمر برای سرم‌درمانی به مرکز اورژانس منتقل شد.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید