کد خبر : ۳۹,۹۱۰
۳ اسفند ۱۴۰۰ ۱۹:۵۶
۱۴ هزار دانش آموز بوشهری در اردوی مجازی راهیان نور شرکت می‌کنند
خارگ نیوز: معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: امسال ۱۴ هزار دانش آموز از این استان در اردوی مجازی راهیان نور از طریق شبکه آموزشی شاد شرکت می‌کنند.
به گزارش خارگ نیوز، محمود حقدوست روز سه‌شنبه در آیین افتتاحیه اردوهای مجازی راهیان نور با بیان اینکه این برنامه با مشارکت سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر برگزار می‌شود، اظهار کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا از سال گذشته برگزاری اردوی فرهنگی به شیوه مجازی در دستور کار قرار گرفته است.
 
وی افزود: اردوی راهیان نور یک کار عظیم فرهنگی است و زنده نگه داشتن یاد شهدا، الگوپذیری از آنها، بازخوانی و یادآوری رشادت‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس از هدف‌های اصلی برگزاری این اردو است.
 
حقدوست اضافه کرد: اردوهای راهیان نور احیاگر گفتمان انقلاب اسلامی است و باید دستاوردهای انقلاب که نتیجه رشادت‌های شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم، امنیت و سلامت است، برای نسل جدید تشریح شود.
 
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر جهاد تبیین گفت: باید دستاوردهای انقلاب اسلامی و برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی برای نسل جوان و نوجوان تبیین شود که راهیان نور یکی از بهترین راه‌ها برای تحقق این هدف است.
 
حقدوست افزود: شهیدان رئیسعلی دلواری، نادر مهدوی، حسین صافی و احمدی جوان سند پرافتخار مقاومت بوشهری‌ها در برابر استکبار جهانی هستند.
 
وی ادامه داد: در سال تحصیلی جاری تاکنون ۵۸۲ یادواره شهید با عنوان "لاله‌های روشن" در این استان برگزار و قرار است برای نخستین بار کنگره شهدای فرهنگی و دانش آموز استان در اردیبهشت سال آینده برگزار شود.
 
معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: برای استمرار انقلاب اسلامی در برابر هجمه‌های فرهنگی دشمن، ترویج فرهنگ شهادت و ایثارگری بهترین راه است.
 
علی غضنفری با بیان اینکه جزیره خارگ نماد مقاومت پایداری و استقامت ایران است و افزود: خارگ فقط یک جزیره نبود یلکه از آن جزیره استراتژیک می‌توان به عنوان جبهه‌ای ملی برای دفاع از خاک و ناموس میهن یاد کرد.
 
وی اظهار کرد: دشمن با هدف قطع صادرات نفت و ضربه زدن به اقتصاد ایران اسلامی این جزیره را بمباران کرد اما با رشادت و حماسه آفرینی و مقاومت مردم حتی یک لحظه نیز صادرات نفت متوقف نشد.
 
غضنفری عنوان کرد: برای پیشرفت و توسعه انقلاب اسلامی هر کجا و هر زمان که نیاز  به حضور مردم ولایت‌مدار در صحنه باشد، شاهد وقوع حماسه‌های مختلف بوده‌ایم. 
 
رئیس آموزش و پرورش منطقه خارگ گفت: اردوی راهیان نور سند پر افتخار آموزش و پرورش  است و تلاش می‌شود تا هر سال این سند رنگ بهتری در تعهد به آرمان‌های شهدای والامقام و امام شهیدان‌ به‌ خود گیرد.
 
فاطمه ندیم زاده اظهار کرد: موضوع اردوهای راهیان نور در واقع یک فرصت فرهنگی و تربیتی است که دانش‌آموزان از طریق آن می‌توانند با دستاوردهای دوران دفاع مقدس آشنا شوند و تجربه ارزشمندی بدست آورند.
 
وی با بیان اینکه  اردوی راهیان نور تنها در جزیره مقاوم خارگ به شیوه حضوری برگزار می‌شود افزود: این اردوی فرهنگی تاثیر بسزایی روی دانش‌آموزان و فرهنگیان در راستای تجدید بیعت با آرمان‌های انقلاب و امام امت و شهدای هشت سال دفاع مقدس دارد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید