کد خبر : ۳۹,۶۳۲
۳۰ بهمن ۱۴۰۰ ۲۱:۱۱
۸۰ میلیارد تومان کالای قاچاق از یک شناور در استان بوشهر کشف شد
خارگ نیوز: فرمانده مرزبانی استان بوشهر از توقیف یک شناور در بندر گناوه حامل کالای قاچاق خبر داد و گفت: از این شناور کالاهای مختلف به ارزش ۸۰ میلیارد تومان کشف شد.
به گزارش خارگ نیوز، سرهنگ یدالله شرفی در گفت‌وگو با خبرنگاران دربوشهربا اشاره به اینکه تمام بنادر، سواحل و مرز دریایی خلیج‌فارس تحت نظارت و پایش شبانه‌روزی نیروهای مرزبانی استان بوشهر قرار دارد اظهار داشت: برخورد با تخلفات اقتصادی از جمله قاچاق کالا و سوخت در اولویت برنامه نیروهای مرزبانی قرار دارد.
 
وی با اشاره به شناسایی شناور حامل کالای بدون اسناد معتبر قانونی در بندر گناوه خبر داد و بیان کرد: مرزبانان پایگاه دریابانی بندر گناوه در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز و حمایت از تولید داخلی، حین کنترل شناورها یک فروند شناور باری حامل حجم زیادی کالای قاچاق را در حوزه مرزی بندر گناوه شناسایی کردند.
 
فرمانده مرزبانی استان بوشهر از کشف پوشاک، لوازم آشپزخانه، آرایشی، بهداشتی و دیگر کالاهای قاچاق از این شناور خبر داد و افزود: مأمورین با بازرسی شناور، 2 هزار دست پوشاک و 14 هزار عدد لوازم آرایشی و بهداشتی، 42 هزار عدد انواع تجهیزات و ظروف آشپزخانه، 81 هزار عدد لوازم یدکی خودرو، موتور خودروی خارجی، لوازم برقی خانگی، کفش و روغن زیتون که با هدف عرضه در بازار داخلی کشور بارگیری شده بود کشف کردند.
 شرفی در ادامه ضمن اشاره به دستگیری 4 نفر متهم، ارزش کالای مکشوفه را بر اساس نظریه کارشناسان افزون بر 80 میلیارد تومان دانست و خاطر نشان کرد تلاش فرماندهی مرزبانی استان برای مبارزه با اخلالگران اقتصادی با تمام توان ادامه دارد و با قاچاق کالا برخورد قاطع می‌شود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید