کد خبر : ۳,۹۵۸
۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۹:۲۵
ناوسالار یکم پاسدار احمد دولابی پیش از ظهر یکشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: اردوهای راهیان نور دریایی از روز دوشنبه با اعزام یک کاروان از بوشهر به جزیره خارگ آغاز می‌شود.


وی اضافه کرد: بعد از اینکه رژیم بعث در جبهه زمینی با شکست روبرو شد، از سال ۶۴ جنگ را به خلیج فارس کشاندند و سکوهای نفتی و کشتی‌های نفتکش و تجاری را مورد تجاوز قرار دادند و ما هم مقابله به مثل می‌کردیم.


معاون هماهنگ‌کننده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: آمریکا مستقیماً پشت صحنه حمله به تأسیسات و کشتی‌های نفتی ما در خلیج فارس بود و به تعداد روزهای جنگ، جزیره خارگ بمباران شد.


وی بیان کرد: با توجه به حساسیت موضوع و جنگ در دریا، از سال ۸۸ راهیان نور دریایی نیز راه‌اندازی شد و از چند استان گروه‌هایی به جزیره خارگ اعزام شدند و هدف این اردوها انعکاس اتفاقات جزیره خارگ در دوران دفاع مقدس بود.


دولابی با اشاره به اینکه ۴ هزار و ۷۹۵ نفر در سال ۹۵ به اردوهای راهیان نور دریایی اعزام شدند و سال گذشته به بیش از پنج هزار نفر رسید، تصریح کرد: برنامه‌های متنوعی به منظور اردوهای راهیان نور برگزار می‌شود و نمایشگاه‌هایی برای بازدید ایجاد شده است. بازدید از جزیره خارگ، نیروگاه اتمی و موزه شهید رئیس‌علی دلواری از جمله این برنامه‌ها است.


وی ادامه داد: هر سال برنامه‌ریزی می‌کنیم که نسبت به سال قبل با کیفیت بهتری برگزار کنیم و راویانی که جامانده از شهدا هستند و در جنگ دریایی بودند و در جزیره حضور داشتند و مقابله به مثل کردند در این اردوها حضور دارند.


معاون هماهنگ‌کننده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: امسال نیز اردوهای راهیان نور دریایی با بالاترین کیفیت برگزار خواهد شد. اردوهای راهیان نور دریایی در ۲۰ اسفند در اسکله شهید محلاتی آغاز می‌شود.


وی گفت: در اولین روز زائران با ۱۶۰ نفر اعزام خواهند شد و اردوهای راهیان نور دریایی تا ۱۲ فرودین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت. امسال از استان‌های مختلف ثبت‌نام کردند و پیش‌بینی می‌شود حدود شش هزار نفر اعزام داشته باشیم.


دولابی در ارتباط با یادواره شهدای ناوتیپ ۱۳ امیرالمونین (ع) خاطرنشان کرد: تاکنون یادواره‌ای برای ۵۵۶ شهید این ناوتیپ برگزار نشده است و ۲۲ اسفندماه امسال این یادواره در خور شأن این شهدا برگزار خواهد شد.


وی از برگزاری این یادواره در عالی‌شهر خبر داد و افزود: اقدامات لازم برای برگزاری این یادواره صورت گرفته است و با حضور حداکثری خانواده شهدا و ایثارگران با حضور سردار صفوی برگزار می‌شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید