کد خبر : ۳۹۴
۸ بهمن ۱۳۹۷ ۲۱:۵۷
جانمایی تدفین دو شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دریایی خارگ با حضور مسئول کمیته تفحص ستاد کل نیروهای مسلح انجام شد.
سردار محمد باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دریایی خارگ در بازدید از فضای این دانشگاه و جانمایی برای تدفین شهدای گمنام، مکان دفن و ساخت یادمان شهدا را مشخص کرد.


باقرزاده تدفین شهیدان گمنام در واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی را فرصتی ناب برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت معرفی و عنوان کرد: تدفین شهدا در دانشگاه، هدیه ارزشمند خداوند به دانشگاهیان است.


وی حضور پیکر مطهر این عزیزان در دانشگاه را مایه خیر و برکت برای حوزه علم و دانش دانست و عنوان کرد: با انجام این عمل والای ارزشی، قطعاً بستر و زمینه‌های لازم برای توسعه هرچه بیشتر و نشر آثار دفاع مقدس و آرمان‌های انقلاب اسلامی در میان دانشجویان فراهم خواهد شد.


فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه باید ایثار و بزرگمردی شهیدان والامقام همواره برای تمام اقشار جامعه بازگو شود، تصریح کرد: تدفین شهید در مکان‌های مختلف نباید جنبه تشریفاتی و یا صرفاً چهره اقدام نمایشی به خود بگیرد؛ بلکه این عمل باید با هدف حفظ و توسعه روحیه ازخودگذشتگی و خودباوری بین جوانان و‌ نسل‌های انقلاب که روزهای جنگ را تجربه نکرده‌اند، مدنظر قرار گیرد.


واحد خارگ در حوزه کشتیرانی خدمات ارزنده‌ای ارائه کرده است


باقرزاده در بازدید از بخش‌های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی واحد خارگ با تأکید بر ضرورت وجود دانشگاه‌های مسأله‌محور و تخصصی در کشور، گفت: یکی از اصلی‌ترین مسئولیت‌های دانشگاه در کنار توسعه علمی‌، تربیت نیروی متخصص با توجه به نیاز جامعه است که در این راستا واحد خارگ با تعلیم و تکمیل نیروی تخصصی مورد نیاز خطوط کشتیرانی به‌ویژه نفتکش‌های دریایی، خدمات ارزنده‌ای در این بخش ارائه کرده است.


امام‌جمعه خارگ نیز در این بازدید، ایثار و شهادت را در شمار عالی‌ترین مفاهیم الهی و حاصل متعالی‌ترین ارزش‌هایی که متضمن تکامل و تعالی جامعه انسانی است، دانست و تشریح کرد: پیام شهدا به‌دلیل جایگاه رفیعی که بدان دست یافته‌اند، عالی‌ترین پیام‌ها و از جنس پیام انبیای الهی است.


حجت‌الاسلام موسی کمالی با بیان اینکه تدفین و حضور شهیدان در دانشگاه، تلنگری برای تمام افراد است که همواره به یاد داشته باشند برای حفظ و استقلال کشور چه بهایی پرداخت شده است، افزود: دستاورد این تلاش بزرگ، نمایان‌شدن جلوه‌هایی از فرهنگ ایثار و شهادت است که می‌تواند ضامن عزت، اقتدار، معنویت و اخلاق جامعه باشد.


ایجاد موزه شهدای جزیره خارگ و یادمان دانشجویان حادثه کشتی سانچی


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خارگ نیز با قدردانی از حضور فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در این واحد دانشگاهی با بیان اینکه از منظر بنیانگذار کبیر انقلاب «دانشگاه مبدأ همه تحولات است»، اظهار کرد: دانشگاه علاوه بر نقش تحول‌آفرینی در جامعه باید مرکز ایجاد الگوهای صحیح رفتارهای اجتماعی، حافظ سنت‌های علمی و فرهنگی جامعه، عامل وفاق اجتماعی، بهبود کیفیت زندگی مردم، تعالی‌دهنده سطح تبادل عقاید و تجربیات در درون جامعه و مرکزی برای پرورش خلاقیت نسل جوان و میدان‌دادن به اندیشه‌های نو و جسارت‌های علمی باشد.


حامد قائدی یادآور شد: بر اساس جانمایی صورت‌گرفته، پیکر مطهر این شهیدان در کنار میدان اصلی و به نوعی در مرکز دانشگاه به خاک سپرده خواهند شد و تلاش خواهیم کرد که در کنار یادمان این شهدای عزیز، موزه شهدای جزیره خارگ و یادمان دانشجویان حادثه کشتی سانچی نیز بنا شود.


به گزارش نخ نیوز، در این مراسم که سرهنگ مسعود فروتن فرمانده ناو تیپ ذوالفقار نیروی دریایی سپاه، هیأت رئیسه و جمعی از استادان و کارکنان واحد خارگ هم حضور داشتند، تاریخ تشییع درخور این شهیدان والامقام، اوایل اسفند سال جاری پیشنهاد شد

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید