کد خبر : ۳۸,۹۲۰
۱ بهمن ۱۴۰۰ ۱۴:۱۴
مراسم تحکیم وحدت بزرگان اهل سنت و تشیع در خارگ برگزار شد
خارگ نیوز: با حضور مردم و مسئولان، نشست هم اندیشی و تحکیم وحدت بزرگان اهل سنت و تشیع خارگ برگزار شد.
به گزارش خارگ نیوز، امام جمعه خارگ ظهر جمعه در این مراسم با تاکید بر تحکیم وحدت بزرگان اهل سنت و تشیع خارگ اظهار داشت: اهالی جزیره خارگ یکی از نمادهای وحدت در امت اسلامی به شمار می‌روند.
 
حجت‌الاسلام موسی کمالی افزود: وحدت و همدلی اهالی صبور این جزیره از دیرباز تا کنون محکم و استوار بوده و اهل سنت در زمان‌های مختلف شهدای زیادی را تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده است.
 
امام جمعه خارگ تصریح کرد: یادی از امام جمعه فقید اهل سنت جزیره خارگ می‌کنم که برای وحدتی فعلی در جزیره خارگ زحماتی فراوانی کشیدند و ثمره زحمات ایشان وحدت و آرامش امروز در جزیره است.
 
همدلی کم‌نظیر شیعه و سنی در خارگ
 
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران نیز اظهار داشت: اهالی شریف این جزیره اعم از سنی و شیعه از ارتباط بسیار تنگاتنگی برخوردارند و در همه مراسم و مناسبت‌ها به دیدار هم می‌روند و این نشانه همدلی بسیار زیاد این ملت است.
 
عباس اسدروز افزود: وحدت بین شیعه و سنی یکی از اهداف مقام معظم رهبری است و از اهمیت خاصی برخوردار است.
 
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران تصریح کرد: امروز همگی نیازمند تلاش و همکاری همه جانبه برای توسعه کشور در زمینه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی هستیم.
 
خارگی‌ها محور وحدت هستند
 
بخشدار ویژه خارگ نیز در ادامه این نشست اظهار داشت: وحدت مسلمین از اصول است و این از سخنان خداوند تبارک و تعالی است، خارگ و خارگی ها نیز در محور وحدت واقعی قرار دارند.
 
محمدرضا دشتی زاده افزود: امنیت در جزیره راهبردی خارگ به همت اهالی مقاوم و سرافراز این جزیره نهادینه شده است، امنیت پایدار و ناتوانی دشمنان در تفرقه افکنی در جزیره، مهمترین دستاوردی است که در سایه آن طرح‌های مختلف توسعه به اجرا در می‌آید.
 
وی تصریح کرد: دشمنان قسم خورده ایران اسلامی ما را ضعیف می‌خواهند، تا بتوانند دشمنی و نفوذ خود را تداوم بخشند و این نشست‌ها، خنثی کننده توطئه‌ها است.
 
 
وحدت واقعی در خارگ
 
جمات مژده امام جمعه موقت اهل سنت خارگ افزود: وحدت بین اهل تسنن و شیعه جزیره خارگ در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد.
 
وی افزود: ما در این جزیره شاهد وحدت واقعی بین شیعه و اهل تسنن هستیم و این وحدت شعاری نیست.
 
امام جمعه موقت اهل سنت خارگ تصریح کرد: جزیره خارگ به عنوان یکی از اهداف اصلی رژیم بعث عراق به‌صورت روزانه مورد حمله دشمن قرار می‌گرفت، در دوران دفاع مقدس، خون شهدای شیعه و اهل تسنن این جزیره به هم آمیخته شده است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید