کد خبر : ۳۸,۸۲۳
۲۸ دی ۱۴۰۰ ۱۹:۵۰
رئیس اداره بندر و دریانوردی با بخشدار ویژه خارگ دیدار کرد
خارگ نیوز: رئیس اداره بندر و دریانوردی خارگ با بخشدار ویژه خارگ دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش خارگ نیوز، محمدرضا دشتی زاده در نشست با رئیس اداره بندر و دریانوردی خارگ در بخشداری خارگ اظهار داشت: جزیره راهبردی خارگ در حوزه بندر و دریانوردی دارای اهمیت بسیار بالایی است.
 
وی افزود: سازمان بنادر و دریانوردی با راه‌اندازی سه ترمینال مسافری در شهر بوشهر، گناوه و بخش ویژه خارگ، اقدامات بسیار مناسبی در حوزه تکریم اهالی شریف خارگ نموده است که شایسته تقدیر است.
 
دشتی زاده خاطرنشان کرد: در بحث تردد در حوزه بار و تأمین ارزاق مشکلی خاصی وجود ندارد و ساماندهی خوبی در این زمینه صورت گرفته است.
 
رئیس اداره بندر و دریانوردی خارگ نیز گفت: اداره بندر و دریانوردی خارگ یکی از ادارات تابعه اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر است که از چند دهه قبل با استقرار در جزیره خارگ به شناورهای ورودی خدمات لازم را ارائه کرده است با توجه به آئین نامه سازمان بنادر و دریانوردی وظایف متنوع و متعددی را عهده‌دار است.
 
ایرج صفری اظهار داشت: انجام تشریفات ورود و خروج شناورها و ارائه خدمات به کشتی‌ها و نمایندگی‌های کشتیرانی در این جزیره مهم و راهبردی ازجمله وظایف اداره بندر و دریانوردی خارگ است.
 
رئیس اداره بندر و دریانوردی خارگ تصریح کرد: به دلیل بابت غنی و مرجانی جزیره خارگ مقابله با آلودگی نفتی یکی از راهبردهای مهم این اداره جزیره خارگ است.
 
صفری گفت: انجام عملیات تجسس و نجات و کمک‌رسانی به شناورهای سانحه دیده در این بندر بالاترین آمار را در کشور داراست، همچنین کنترل و بازرسی فنی و ایمنی شناورهای ورودی به خارگ جهت اطمینان از قابلیت دریانوردی آن‌ها از وظایف افسران کنترل و بازرسی اداره است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید