کد خبر : ۳۸,۸۱۷
۲۴ دی ۱۴۰۰ ۱۹:۳۴
خدمات لیزر و زیبایی در منازل و آرایشگاه‌ها ممنوع است
خارگ نیوز: رئیس سازمان نظام پزشکی شهرستان دشتستان گفت: هرگونه خدمات لیزر و زیبایی مانند تزریق ژل و بوتاکس و ... در منازل و آرایشگاه‌ها به‌صورت اکید ممنوع است.
به گزارش خارگ نیوز، دکتر احمد کیامرثی رئیس سازمان نظام پزشکی شهرستان دشتستان گفت: هرگونه خدمات لیزر، زیبایی مانند تزریق ژل و بوتاکس و ... در منازل و آرایشگاه‌ها به‌صورت اکید ممنوع است و در صورت مشاهده پیگرد قانونی دارد.
 
او گفت: بر فعالیت مطب‌های مامایی و همچنین کلینیک‌هایی که با عنوان خدمات لیزر و زیبایی در شهرستان فعالیت می‌کنند، نظارت‌های بیشتری به‌صورت نامحسوس با همکاری نمایندگان گروه‌های پزشکی و پیراپزشکی و بازرسان شبکه بهداشت و درمان انجام خواهد شد و با افرادی که بدون مجوز رسمی و حضور پزشک، کار‌های غیرقانونی انجام دهند، طبق قوانین برخورد خواهد شد.
 
 مردم در صورت مشاهده یا اطلاع از مکان‌هایی که خدمات غیربهداشتی و غیرقانونی در آنجا انجام می‌گیرد می‌توانند با شماره تماس ۱۹۰ ثبت شکایات مردمی تماس بگیرند و یا به واحد نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان خود مراجعه کنند.
 
رئیس سازمان نظام پزشکی شهرستان دشتستان همچنین گفت: هرگونه تبلیغات در حوزه فعالیت‌های پزشکی و پیراپزشکی چه در فضای مجازی و یا به‌صورت پوستر و نصب در تابلوهای تبلیغاتی شهری، باید با اجازه سازمان نظام پزشکی انجام گیرد.
 
کیامرثی درباره داروخانه‌ها نیز گفت: در تمامی داروخانه‌ها باید مسئول فنی در نوبت‌های مختلف شبانه‌روز حضور داشته باشد و فقط افرادی که مدرک نسخه‌پیچی دارند، مجوز ارائه خدمات به مراجعین را دارند. ارائه داروی اشتباه به بیماران پیامدهای قانونی خواهد داشت.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید