کد خبر : ۳۸,۷۳۹
۲۱ دی ۱۴۰۰ ۱۹:۴۰
تست نهایی چرخ و فلک بوشهر با موفقیت انجام شد
خارگ نیوز: شهردار بندر بوشهر گفت: تست استاندارد به عنوان برنامه پایانی چرخ و فلک بوشهر برای راه‌اندازی با موفقیت انجام شد.
به گزارش خارگ نیوز،حسین حیدری روز سه‌شنبه در بازدید از پروژه پارک شهر بوشهر اظهار کرد: در تست استاندارد پروژه چرخ و فلک هشت واحد از کابین‌های به صورت پشت سرهم و هر کدام به وزن ۴۵۰ کیلوگرم بارگذاری شدند.
 
وی بیان کرد: در این تست که با حضور نماینده استاندارد برگزار شد سازه چرخ و فلک بار نامتعادل را به صورت بسیار مطلوبی به حرکت درآورد.
 
حیدری ادامه داد: براساس قانون استاندارد جهانی برای تست موفق چرخ و فلک مشابه بوشهر باید بارگذاری ۶ کابین آن انجام می‌شد که با این وجود در تست این سازه هشت کابین بارگذاری شد.
 
مجری پروژه چرخ و فلک بوشهر نیز عنوان کرد: برای اتمام این پروژه خرده‌کاری‌هایی مانند رنگ مجدد، محوطه‌کاری و ساماندهی اتاق برق باقیمانده است که ظرف روزهای آینده به اتمام می‌رسد.
 
صفوی ادامه داد: براساس پیش بینی‌ها این چرخ و فلک تا عید نوروز سال ۱۴۰۱ آماده استفاده بوشهری‌ها و بویژه مسافران نوروزی این شهر خواهد شد.
 
وی گفت: این سازه یکی از جاذبه‌های مهم برای رونق گردشگری در شهر بوشهر است که باید استفاده لازم از این ظرفیت صورت گیرد.
 
چرخ و فلک شهر بوشهر به ارتفاع ۷۲ و با ظرفیت حدود ۴۰۰ نفر ۱۳ مرداد ماه با حضور شهردار سابق بوشهر راه‌‎اندازی اولیه شد.
 
به گفته حسین صالحیان شهردار سابق بوشهر این پروژه به عنوان بزرگ‏ترین چرخ و فلک ایران باید بعد از گذشت یک دوره ۴۰ روزه و بارگذاری‌‎های متعدد ۲۰ مهرماه به افتتاح نهایی می‌‎رسید که با تاخیر مجدد مقرر شد تا افتتاح آن به پیش از نوروز سال ۱۴۰۱ موکول شود.
 
۸۰ درصد اعتبار پروژه چرخ و فلک شهر بوشهر از سوی شهرداری و مابقی آن توسط سرمایه‌گذار تامین شده است.
 
وزن سازه این چرخ و فلک ۶۴۰ تن است که ۷۵ هزار پیچ و مهره روی آن بسته شده که با هدف استانداردسازی آن ۱۸ جلسه کارگاهی و ۵۰ جلسه ستادی برگزار شده است.
 
پیش بینی شده این سازه ، بتواند ظرف مدت ۵۰ سال مورد استفاده شهروندان بوشهری قرار گیرد و به عنوان یک سمبل برای این شهر مطرح شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید