کد خبر : ۳۸,۶۵۴
۱۷ دی ۱۴۰۰ ۲۲:۱۷
شهدا برای حفظ دین و وطن عزیزترین هستی خود را گذاشتند
خارگ نیوز: رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: شهدا برای حفظ دین و وطن عزیزترین هستی خود را گذاشتند.
به گزارش خارگ نیوز، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری صبح جمعه در مراسم تشییع و خاکسپاری شهدا در دشتستان اظهار داشت: مردم در اینجا گرد هم آمده‌اند تا یاد و خاطره شهدا را گرامی بدارند و دو شهید نام‌آشنا و نه گمنام را کنار خود داشته باشند.
 
وی با اشاره به اینکه این شهیدان خوشنام هستند، نه منام تصریح کرد: ما نسبت به اینها شناخت نداریم و از سر ناتوانی خود به اینها می‌گوئیم شهدای گمنام، در واقع این شهیدان در پیشگاه خداوند خوشنام هستند و با عالی‌ترین نام از آنها یاد می‌شود.
 
نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه مردم به شهدا عشق می‌ورزند و با آنها درد دل می‌کنند بیان کرد: شهدای ما دارای مقام و فضیلت بسیار زیادی هستند. هر کسی که از عزیزترین هستی خود گذشت، نزد خدا و مردم عزیز است.
 
آیت‌الله حسینی بوشهری خاطرنشان کرد: عزیز ترین چیز برای ما جان ما است و شهدا جان خود را طبق اخلاص گذاشتند. ۴۴ شهید دوران دفاع مقدس و دو شهید نام‌آشنای مهمان ما هستند.
 
وی تاکید کرد: مادران شهدای تنگ ارم و پدران شهدا و برادران و خواهران شهدا اگر سر مزار شهدای خود رفتید، اول سراغ این عزیزانی بروید که مادری در کنارشان نیست؛ چون حضرت فاطمه به ما آموخت اول همسایه و کسی که کنار ما است را بر خودمان مقدم بدنیم.
 
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: اگر مردم تنگ ارم بخواهند اینجا فاتحه‌ای قرائت کنند اول سر مزار این دو شهید گمنام بیایند و اعلام کنند که میزبانان خوبی برای این شهیدان هستیم.
 
آیت‌الله حسینی بوشهری ادامه داد: این شهیدان فداکاری کردند و با تمام وجودشان به صحنه و میدان آمدند، برای حفظ دین و برای حفظ وطن در صحنه حضور یافتند تا یک وجب از این خاک در اختیار دشمن نباشد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید