کد خبر : ۳۸,۶۱۵
۱۵ دی ۱۴۰۰ ۱۸:۴۹
مسئولان باید مانند شهید سلیمانی زندگی فاطمی داشته باشند
نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری گفت: مسئولین باید در تمامی کارها شهید سلیمانی را الگوی خود قرار دهند و زندگی فاطمی داشته باشند.
به گزارش خارگ نیوز، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر چهار شنبه در جمع رؤسا، اعضای هیئت‌علمی و مسئولین دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ضمن تسلیت ایام شهادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا (س) با اشاره به ویژگی شخصیتی آن حضرت ابراز داشت: معیار حضرت زهرا (س) برای انجام هر کاری، کسب رضایت الهی بود.
 
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اگر بخواهیم زندگی فاطمی داشته باشیم، باید شاخصه و ملاک ما نیز کسب رضایت الهی باشد.
 
آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری افزود: با اشاره به دومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی افزود: شهید سلیمانی تربیت‌شده مکتب فاطمیه بود.
 
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: شهید سلیمانی به معنای واقعی در زندگی شخصی و کاری خود خلق‌وخوی مکتب اهل‌بیت (ع) گرفته بود.
 
نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: تواضع، اخلاص، شجاعت و به‌ویژه مسئولیت‌پذیری از مهم‌ترین صفات و ویژگی‌های سردار قاسم سلیمانی بود که برگرفته از مکتب فاطمی بود که مسئولین باید این ویژگی‌ها را مدنظر خود قرار دهند.
 
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خطاب به مسئولین و اعضای هیئت‌علمی گفت: هر جا و در هر موقعیتی هستیم باید مسئولیت‌پذیر باشیم و برای رضای خدا تکلیف خود را به نحو احسن انجام دهیم، همان‌گونه که شهید سلیمانی بزرگ‌شده مکتب اهل‌بیت (ع) تمامی کارهای خود را بر اساس و ملاک رضای خدا انجام می‌داد مسئولین ما نیز باید شهید سلیمانی را الگوی خود قرار دهند.
 
وی افزود: یکی از چهره‌هایی که در سلسله جریان عظیم اسلام و بعد از نبی مکرم اسلام (ص) به تبیین دقیق مسائل دینی پرداختند، حضرت فاطمه زهرا (س) بودند و در کنار و بعد از ایشان امامان معصوم (ع) این وظیفه را بر عهده گرفتند و در طول قرون و اعصار بعدی، علما و مراجع تقلید، این جریان عظیم را ادامه دادند.
 
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: نبی مکرم اسلام (ص)، تعبیرات بلندی در مدح حضرت فاطمه زهرا (س) داشته‌اند که نشان‌دهنده جایگاه والای ایشان است.
 
نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: استواری و سرافرازی انقلاب اسلامی ایران در این ۴۰ سال با دشمنی‌های زیاد نیز از تجلیات تأثیری شخصیت حضرت زهرا (س) است.
 
هم‌زمان با شهادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا (س) مراسم سوگواری با حضور آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری در دفتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید