کد خبر : ۳۸,۴۶۱
۸ دی ۱۴۰۰ ۲۰:۱۷
۸۱ درصد از دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال در بوشهر واکسینه شدند
خارگ نیوز: رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: ۸۱ درصد از دانش آموزان در شهرستان بوشهر ۱۲ تا ۱۸ سال نوبت اول و ۶۶ درصد نوبت دوم واکسن کووید ۱۹ را دریافت کردند.
به گزارش خارگ نیوز، حسن فخرایی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به شروع فصل زمستان و گسترش سویه سرایت‌پذیر اومیکرون که خطر آن نسبت به سایر سویه‌ها بالاتر است روند بازگشایی مدارس، حفظ سلامت دانش آموزان و فرهنگیان و سایر کارکنان مدارس از ضرورت بالایی برخوردار است.
 
وی خاطرنشان کرد: با توجه به پوشش ۹۹.۴ درصدی واکسیناسیون فرهنگیان و سایر کارکنان مدارس که هردو نوبت واکسن را دریافت کرده‌اند، نقش مؤثر واکسیناسیون دانش آموزان در این راستا شاخص‌تر می‌شود.
 
این مقام مسئول عنوان داشت: واکسیناسیون ۸۱ درصدی دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال به تعداد ۲۲ هزار و ۱۹۴ نفر متوسطه اول و دوم در نوبت اول و ۶ تا ۱۸ صد به تعداد ۱۸ هزار و ۷۷ نفر در نوبت دوم بیانگر این نکته است که استقبال خوبی از سوی والدین و دانش آموزان از واکسیناسیون کووید ۱۹ صورت گرفته است.
 
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تأکید کرد: با توجه به بازگشایی مدارس و ارتباطات بیشتر این گروه سنی و گسترش سویه اومیکرون در سراسر جهان انتظار ما این است که ۱۰۰ درصد دانش آموزان هرچه سریع‌تر جهت دریافت واکسن و تکمیل واکسیناسیون خود اقدام نمایند و خوشبختانه واکسن‌های مجاز تزریق در این گروه سنی شامل سینوفارم، سوبرانا (پاستوکوک) و بهارات (برای جمعیت غیر ایرانی) به وفور در دسترس است.
 
فخرایی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت واکسیناسیون کووید ۱۹، رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی مراقبت و کنترل کووید ۱۹ در مدارس ضروری است.
 
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر تأکید کرد: مدارس پروتکل‌های بهداشتی مانند رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، تهویه مناسب، استفاده از ماسک و … را جدی بگیرند، زیرا بازرسین و مراقبین سلامت مرکز بهداشت شهرستان بوشهر پایش و نظارت مستمر و دوره‌ای بر رعایت این پروتکل‌ها را دارند.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید