کد خبر : ۳۸,۴۳۶
۷ دی ۱۴۰۰ ۱۷:۴۶
تمهیدات لازم برای تامین نیاز‌های ضروری در جزیره خارگ اندیشیده شود
خارگ نیوز: مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: از فردا چهارشنبه استان بوشهر تحت تاثیر دو سامانه پربارش، شاهد بارش‌های سنگین رگباری، سیلاب، آبگرفتگی و وزش تندباد و صاعقه قرار می گیرد.
به گزارش خارگ نیوز، فرج اله شکوهی‌پور بیان کرد: بررسی آخرین الگو‌ها و نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از روز چهارشنبه (۸ دی) تا اوایل دوشنبه آینده (۱۳ دی) خلیج فارس و استان بوشهر تحت تأثیر دو سامانه بارشی قرار می‌گیرد.
 
 وی پیش‌بینی کرد بارندگی‌های موج اول از روز چهارشنبه روی شمال خلیج فارس و نیمه شمالی استان آغاز شود و به تدریج روز پنج‌شنبه ضمن تقویت و توسعه بارندگی بر روی خلیج فارس و تمام نقاط استان، بارش‌ها به صورت رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد ادامه یابد.
 
 مدیرکل هواشناسی استان  گفت: از روز جمعه فعالیت موج بارشی جدید به صورت بارش پراکنده در استان آغاز می‌شود که انتظار می‌رود از بعدازظهر شنبه فعالیت این موج شدت یابد و تا ظهر یکشنبه در بیشتر مناطق استان به‌ویژه مناطق جنوبی سبب بارندگی‌های سنگین به صورت رگباری همراه با رعد و برق شدید و تندباد شود.
 
شکوهی پور عنوان کرد: روز یک‌شنبه ریزش تگرگ در مناطق مستعد پیش بینی می‌شود. همچنین بارش خفیف برف در ارتفاعات همجوار استان فارس دور از انتظار نیست.
 
 وی تاکید کرد: روز پنجشنبه و از اواخر وقت شنبه تا ظهر یکشنبه به‌ویژه در روز یکشنبه آبگرفتگی معابر عمومی، لغزندگی جاده‌ها، سیلابی شدن و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های فصلی رخ می‌دهد، جاری شدن سیلاب موقت در بیشتر مناطق استان به‌ویژه شهرستان‌های عسلویه، جم، دیر، کنگان و بخش‌هایی از دشتی به ویژه در روز یکشنبه، وقوع صاعقه و رعدوبرق شدید و خطر آتش سوزی در تاسیسات برق شهری و تاسیسات و مخازن نفتی و گازی، وزش تندباد و شکستن درختان و خطر آسیب به زیرساخت‌های ساحلی و شهری، خسارت به مزارع و باغ‌‎ها، احتمال ریزش کوه و مسدود شدن برخی محور‌های جاده‎‌ها به‌ویژه در جنوب استان در روز  یکشنبه از دیگر پیامد‌های این سامانه بارشی است.
 
مدیرکل هواشناسی استان  گفت: برای مدیریت این شرایط باید راهکار‌هایی برای عبور سیلاب‌های احتمالی، خودداری از چرای دام در دره‌ها و مناطق مستعد سیل و رعدوبرق، پرهیز از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و صعود به ارتفاعات و فعالیت‌های کوهنوردی، خودداری از فعالیت‌ها و تردد‌های دریایی، پرهیز از سفر‌های غیرضروری و تردد‌های جاده‌ای به علت لغزندگی و سیلابی شدن جاده‌ها و راهکار‌هایی برای محافظت از محصولات کشاورزی و پیشگیری از خسارات احتمالی مد نظر قرار بگیرد.
 
 به گفته شکوهی پور، به دلیل شرایط سخت جوی و دریایی و اختلال در تردد‌های دریایی و هوایی، باید تمهیدات لازم برای تامین نیاز‌های ضروری در جزیره خارگ اندیشیده شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید