کد خبر : ۳۸,۳۱۴
۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۲۷
معادن غیرفعال استان بوشهر واگذار می‌شوند
خارگ نیوز: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: معادن غیرفعال استان بوشهر در صورت عدم از سرگیری فعالیت خود، واگذار می‌شوند.
به گزارش خارگ نیوز،  سید حسین حسینی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان بوشهر در حوزه معادن دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است و تاکنون ۲۴۵ فقره معدن با سرمایه گذاری هزار و ۶۷۲ میلیارد ریال وجود دارد.
 
وی خاطرنشان کرد: این معادن در زمینه استخراج انواع مواد معدنی از جمله سنگ گچ، سنگ لاشه، سنگ آهک، واریزه کوهی، دولومیت و… در استان بوشهر فعالیت دارند.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر تصریح کرد: یکی از برنامه‌های جدی ما در استان، حل مشکلات سرمایه‌گذاران در عرصه معادن و صنایع معدنی است.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۴۳ فقره معدن با سرمایه گذاری حدود ۹۲۵ میلیارد ریال با اشتغال ۹۴۹ نفر در استان فعال است که بیشترین معادن در شهرستان دشتی واقع شده است.
 
حسینی تصریح کرد: اخطارهای لازم به برخی معادن در استان بوشهر که به صورت غیر فعال هستند، داده شده که در صورت فعال نشدن از طریق مزایده عمومی واگذار شوند.
 
وی اضافه کرد: در مواردی که به دلیل بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی، خسارت‌هایی به اهالی ساکن در منطقه و بخش کشاورزی آنها برسد، علاوه بر عوارض آلایندگی، با تصویب شورای معادن استان تا یک‌درصد فروش آنها به عنوان خسارت دریافت می‌شود.
 
وی گفت: این خسارت‌ها پس از واریز به خزانه معین استان به‌جبران خسارت‌های مذکور و در صورت وارد شدن آسیب‌های عمومی، به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و عمرانی مورد نیاز منطقه درگیر اختصاص می‌یابد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید