کد خبر : ۳۷,۸۷۷
۱۵ آذر ۱۴۰۰ ۲۰:۳۵
رستمزاد با اشاره به اینکه برنامه جدید دولت در تعدیل قیمت‌ها و نظارت بر بازار طرحی اثرگذار و موثر است، گفت: هشت غرفه عرضه مستقیم کالا بزودی در نقاط مختلف ایلام دایر می‌شود.
 جهانگیر رستمزاد معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام در نشست ستاد تنظیم بازار استان با اشاره به اینکه برنامه جدید دولت در تعدیل قیمت‌ها و نظارت بر بازار طرحی اثرگذار و موثر است ، گفت: ایجاد قرارگاه امنیت غذایی در وزارت جهاد کشاورزی، توزیع اقلام اساسی از طریق اینترنتی درب منازل، استفاده از پتانسیل بسیج اصناف برای نظارت بر بازار و اعلام قیمت‌ها در ستاد تنظیم بازار از مهمترین اهرم‌های اجرایی این طرح در دولت سیزدهم است.
 
او افزود: شهرداری با تصویب ستاد تنظیم بازار استان ملزم به ایجاد ۲ غرفه عرضه مستقیم میوه با ۲۵ درصد زیر قیمت بازار شد که خوشبختانه در این مدت کوتاه شاهد آثار مثبت آن بر بازار و تعدیل قیمت‌ها هستیم.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام بیان کرد: با توجه به بازخورد مثبت ایجاد این غرفه‌ها به زودی هشت غرفه دیگر در سایر مناطق شهر ایلام ایجاد می شود و همچنین غرفه مرغ و ماهی و گوشت نیز بزودی در راستای تنظیم بازار و کاهش قیمت‌ها دایر خواهد شد.
 
رستمزاد مطرح کرد: هر چند ایلام از نظر تورم اولین استان کشور است و مسائل زیرساختی و حمل و نقل بر این موضوع تاثیرگذار است، اما با این تغییر و تحول که به تازگی از سوی دولت انجام گرفته و قرار است جهاد کشاورزی توزیع کننده و ناظر باشد امیدواریم قیمت‌ها در استان نیز تعدیل پیدا کند.
 
او از سازمان صمت، بسیج اصناف و جهاد کشاورزی استان خواست تا راه اندازی کامل سامانه‌ها همچنان پای کار باشند.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام بیان کرد: بسیج اصناف پتانسیلی بود که اکنون قانونی پای کار آمده و می‌تواند با نظارت بر بازار همیار بازرسان و دستگاه‌های نظارتی باشد.
 
رستمزاد اظهار کرد: اتحادیه‌ها باید پای کار بیایند و وقت بگذارند به کمک مسئولان برای نظارت‌ها و تعدیل قیمت‌ها بیایند.
 
او همچنین از جهاد کشاورزی استان خواست تا در راستای توزیع کالا‌های اساسی به صورت الکترونیکی و تحویل درب منزل و رصد کالا‌ها از تولید تا مصرف با استارت آپ‌ها و نرم افزار‌ها و پارک علم و فناوری استان وارد مذاکره شود تا هم برای این جوانان اشتغال جدید ایجاد شود و هم با کمک فناوری جدید نظارت و کنترل قیمت‌ها در بازار تسهیل شود.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: سازمان‌های صنعت و جهاد کشاورزی از علم روز باید برای کنترل بازار و رصد و نظارت قیمت‌ها استفاده کنند.
 
رستمزاد همچنین خواستار افزایش نظارت مستمر بر نانوایی و جلوگیری از عرضه آرد خارج از شبکه آن‌ها شد و افزود: باید با ریاست فرمانداران در شهرستان‌ها وضعیت آرد نانوایی‌ها و میزان سهمیه آن‌ها بررسی و نانوایی‌های که مازاد سهمیه دارند، کسر شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید