کد خبر : ۳۷,۵۰۶
۸ آذر ۱۴۰۰ ۲۰:۰۵
مانور زلزله در مدارس استان بوشهر برگزار شد
مانور ایمنی در برابر زلزله با شعار مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور آمادگی در برابر زلزله، همزمان با سراسر کشور در مدارس استان بوشهر برگزار شد.
به گزارش خارگ نیوز،  بیست و سومین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور آمادگی در برابر زلزله در مدارس استان بوشهر برگزار شد.
 
مدیرکل بحران استان بوشهر، هدف از اجرا این مانور را افزایش سطح آگاهی دانش‌آموزان در زمان زلزله و ایجاد آمادگی برای انجام واکنش‌های صحیح و سریع دانست و اظهار داشت: آشنایی دانش‌‌آموزان با حوادث طبیعی و چگونگی مقابله با آن برای ایجاد آرامش روانی امری مهم و ضروری است.
 
جهانگیر دهقانی ایجاد فرهنگ ایمنی و مقاوم‌سازی را از دیگر اهداف برگزاری مانور زلزله و ایمنی دانست و بیان کرد: آشنایی دانش‌آموزان در مقابله با حوادث و کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله، از دیگر اهداف برگزاری مانور زلزله و ایمنی مدارس است.
 
وی افزود: با توجه به اینکه استان بوشهر در فهرست نقاط زلزله‌خیز قرار دارد، لزوم اجرا چنین تمرین‌ها در مدارس و جامعه ضروری است.
 
مانور زلزله و ایمنی در مدرسه دخترانه حضرت مریم بوشهر برگزار شد.
 
در این مانور که با همکاری دستگاه‌های مختلف، مدیریت بحران، هلال احمر و دیگر دستگاه‌های امدادی برگزار شد با نواختن آژیر به منزله زلزله فرضی عکس‌العمل صحیح و سریع دانش‌آموزان طبق سناریوی تعریف شده اجرا شد.
 
وقوع زلزله 4.8 ریشتری ‌در آرین‌شهر خراسان‌جنوبی/ اعزام تیم‌های ارزیاب به منطقه/ خسارت جزئی به چند خانه خشت و گلی
 
در این مانور آموزش مهار آتش، کمک‌های اولیه، حمل مصدوم، پناه‌گیری در نقاط امن ساختمان، و تخلیه اضطراری به دانش‌آموزان ارائه شد.
 
سرعت عمل و افزایش مهارت‌های دانش‌آموزان از ویژگی مهم مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس بود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید