کد خبر : ۳۷,۵۰۴
۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۹:۵۹
اعتبار مورد نیاز طرح‌های مناطق عشایری استان بوشهر تأمین شود
خارگ نیوز: نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش مهم عشایر در عرصه اقتصاد و تولید انواع محصولات خواستار تأمین اعتبار مورد نیاز طرح‌های مناطق عشایری استان بوشهر شد.
به گزارش خارگ نیوز،غلامحسین کرمی ظهر امروز در نشست با مسئولان شهرستان دشتی با اشاره به اینکه این شهرستان در ابعاد گوناگون کشاورزی، صنعتی و شیلات از ظرفیت‌های مهمی برخوردار است اظهار داشت: توسعه سرمایه‌گذاری بر اساس مزیت‌ها و قابلیت‌های دشتی امری مهم است که نیاز به حمایت از فعالان این حوزه است.
 
عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های در دست اجرا نیاز به مدیریت ویژه دارد گفت: یکی از توانمندی‌های مهم دشتی میزبانی از عشایر است که توسعه زیرساخت‌ها در مناطق اسکان عشایر امری مهم و ضروری است.
 
عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس با اشاره به نقش مهم عشایر در عرصه اقتصاد و سرمایه‌گذاری خواستار تأمین اعتبار مورد نیاز طرح‌های مناطق عشایری استان بوشهر شد.
 
نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عشایر نقش مهم در تأمین تولید گوشت و فرآورده‌های دامی دارند تأکید کرد: مجلس از همه ظرفیت‌ها برای کمک به این قشر استفاده می‌کند.
 
کرمی بوشهر را یکی از استان‌های عشایری دانست و بیان کرد: همه مسئولان دستگاه‌های اجرایی و نهادها باید با استفاده از امکانات و ظرفیت‌های هر شهرستان نسبت به رفع کمبودها و مشکلات عشایر کمک کنند.
 
عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس از تصویب اعتبار برای تأمین بیمه عشایر کشور خبر داد و تصریح کرد: باید سهم استان بوشهر شهرستان دشتی به‌عنوان استان و شهرستان عشایری تأمین شود.
 
وی خشکسالی و تأمین نهاده‌های دامی و علوفه ویژه دام‌های عشایر استان بوشهر را یکی از مشکلات مهم فعالان این عرصه دانست و خاطر نشان کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده علوفه و نهاده‌های دامی برای دام عشایر تأمین می‌شود و قطع دست واسطه‌ها و دلالان نهاده‌های دامی از برنامه‌های مجلس شورای اسلامی است تا نهاده‌ها به‌صورت مستقیم در اختیار دامداران و عشایر برسد.
 
عشایر استان بوشهر سالانه 760 میلیارد تومان محصول تولید می‌کنند
 
مدیرکل امور عشایر استان بوشهر هم با بیان اینکه عشایر این استان سالانه به ارزش 760 میلیارد تومان محصولات تولید و عرضه می‌کنند تصریح کرد: 6 هزار و 500 خانوار با 30 هزار نفر جمعیت ساکن 8 شهرستان استان بوشهر هستند.
 
عبدالمحمد امینی‌زاده با بیان اینکه عشایر این استان در 40 درصد مناطق استان بوشهر سکونت دارند گفت: 4 هزار و 500 خانوار عشایر کوچرو از مهر تا فروردین‌ماه سال بعد در مناطق و شهرستان‌های قشلاقی استان بوشهر امرار معاش و فعالیت می‌کنند.
 
وی تولیدات عمده عشایر استان بوشهر را شامل 19 هزار و 500 تن گوشت قرمز و فرآورده‌های لبنی، 30 هزار متر مربع انواع صنایع دستی، 80 هزار تن محصولات زراعی و 520 تن عسل دانست و بیان کرد: دشتستان به‌عنوان قطب سکونت عشایر استان بوشهر با 350 هزار راس دام بیشترین نقش در تولیدات دارند.
 
 
فرماندار دشتی هم با اشاره به اینکه برای تأمین امکانات رفاهی عشایر این شهرستان اعتبارات لازم اختصاص یافته است افزود ترمیم راه‌های عشایری و بازگشایی مسیرهای سخت گذر انجام شده و در این راستا اعتبارات لازم تأمین شده است.
 
عبدالله نادری اضافه کرد: تعدادی از آب انبارهای عشایری دشتی مرمت و بازسازی شده و به‌زودی مشکل سوخت عشایر دشتی برطرف می‌شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید