کد خبر : ۳۷,۳۲۷
۶ آذر ۱۴۰۰ ۱۶:۰۲
۱۴۰میلیارد تومان برای تکمیل راه خورموج به لاور شرقی نیاز است
خارگ نیوز: مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت: برای تکمیل محور ارتباطی خورموج به لاور شرقی و کارخانه سیمان مند دشتی ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
به گزارش خارگ نیوز، فرزاد رستمی روز شنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات راه‌های شهرستان دشتی افزود: جاده خورموج به لاور شرقی و کارخانه سیمان مند یکی از راه های بسیار مهم و پر تردد در شهرستان دشتی است.
 
وی افزود: این محور به دلیل ترد بالای کامیون‌های حامل سیمان، مواد معدنی و محصولات کشاورزی دشت پلنگ بسیار فرسوده و حادثه خیز شده است و برای بهسازی و اصلاح نیاز به دولایه آسفالت دارد که ۶۵ میلیارد تومان اعتبار  نیاز است.
 
رستمی  اضافه کرد: از سال ۹۵ کار نوسازی، تعریض و بهسازی قطعه اول این محور به طول ۲۰ کیلومتر و در ۲  فاز در دستور کار این اداره کل قرار گرفت و تاکنون پنج کیلومتر از قطعه اول این محور تکمیل و زیر بار ترافیک رفته است.   
 
وی ادامه داد: برای تکمیل و آسفالت  پنج کیلومتر باقی‌مانده ۱۰ کیلومتر اول این محور پنج میلیارد تومان و برای اجرا و تکمیل قطعه دوم به طول ۱۰ کیلومتر ۷۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.
 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر نیز گفت: کارخانه سیمان مند دشتی بیشترین حجم ترد کامیون‌ها و استهلاک را برای این راه ارتباطی دارد که باید برای تکمیل این پروژه بسیار مهم در دشتی مشارکت داشته باشد.
 
علی درویشی  افزود: هنوز بیشتر مطالبات پیمانکاران این پروژه پرداخت نشده و اعتبار لازم در این زمینه  نیز جذب نشده است.
 
وی تاکید کرد: این حق قانونی مردم دشتی و بویژه ساکنان روستاهای لاور شرقی و منطقه طسوج و دشت پلنگ است که از مسیر ایمن و مناسب برخوردار شوند و ذینفع اصلی این جاده کارخانه سیمان مند باید بخشی از اعتبار مورد نیاز این محور را تامین کند.
 
 نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از ۸۰ درصد بار ترافیکی این  محور مربوط به کامیون‌های  کارخانه سیمان مند دشتی است.
 
غلامحسین کرمی تاکید کرد: کارخانه سیمان باید برای تکمیل این محور در تامین  ۵۰ درصد اعتبار این پروژه مشارکت داشته باشد تا روند تکمیل و بهره‌برداری  پروژه تسریع شود.
 
بازسازی، اصلاح و تعریض محور ارتباطی خورموج به لاور شرقی و دشت پلنگ در شهرستان دشتی به طول ۵۵ کیلومتر است که اجرای این پروژه  همواره مورد درخواست ساکنان بیش از ۱۲ روستای منطقه طسوج و پشتکوه دشتی، عشایر  و کشاورزان شهرستان است.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید