کد خبر : ۳۶,۹۱۴
۲۷ آبان ۱۴۰۰ ۱۷:۰۲
آلودگی نفتی در ۲ منطقه از شهرستان دیلم رخ داد
خارگ نیوز: رئیس اداره حفاظت محیط زیست دیلم گفت: این شهرستان در یک هفته اخیر در دو منطقه با آلودگی‌های نفتی ناشی از نشت خطوط انتقالی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران به سمت تلمبه خانه گوره مواجه شده است.
به گزارش خارگ نیوز، عبدالرسول خالق پناه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: بر اساس پایش‌های مستمر به‌عمل آمده از محل‌های آلودگی نفتی مشخص شد اولین آلودگی نفتی، ناشی از نشت خط لوله ۳۰ اینچ گچساران ۴ به مجتمع تلمبه خانه گوره حدفاصل سه راهی دیلم - گچساران- گناوه تا روستای مظفری شمالی به وقوع پیوست.
 
وی اظهارکرد: درپی این اتفاق، فوری موضوع به مسئولان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران بصورت مکتوب اطلاع رسانی شد که عوامل اجرایی آن واحد سریع به محل اعزام و  پس از تلاش ۲ ساعته بطور کامل مهار شد.
خالق پناه  گفت: دومین آلودگی نفتی حادث شده ناشی از نشت نفت از خط لوله ۲۸ اینچ گچساران ۲و ۱ به مجتمع تلمبه خانه گوره واقع در ضلع شمالی روستای گاوزرد در گودالی به ابعاد تقریبی به عمق ۲.۵ متر حادث شده است که باتوجه به حجم بالای مواد نفتی نشت شده به همراه محتوی گودال، روند مهار کند پیش می رود.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست دیلم افزود: این نشتی از خط لوله مستقر در قسمت زیرین گودال رخ داده، که ابتدا باید کلیه محتویات درون گودال تخلیه و سپس عملیات مهار صورت گیرد که کماکان بدون وقفه عملیات مربوطه در دست اقدام است.
 
وی گفت: همچنین در پی سرریز شدن مواد نفتی از گودال، مقادیر قابل توجهی از آن  به اراضی کشاورزی همجوار سرازیر و باعث آلودگی آن نقطه شده است.
خالق پناه بیان کرد: با توجه به شرایط تحریمی کشور و قدمت بالا و فرسودگی خطوط لوله‌های انتقال نفت در حوزه استحفاظی این شهرستان، می‌طلبد  مسئولان امر با ارائه راهکارهای اساسی گامی موثر در جهت جلوگیری از بروز چنین حوادثی بردارند.
 
کلیدواژه ها: آلودگی نفتی دیلم 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید