کد خبر : ۳۶,۲۵۴
۱۸ آبان ۱۴۰۰ ۱۹:۳۰
دوره آموزشی و مانور تمرینی LSA در پایانه نفتی خارگ برگزار شد
خارگ نیوز: در راستای حفظ آمادگی عملیاتی پرسنل در مواجهه با شرایط اضطرار دریایی ، دوره آموزشی و مانور تمرینی استفاده از تجهیزات اضطراری شناور توسط متخصصین عملیات دریایی و HSE در پایانه نفتی خارگ با موفقیت انجام شد.
دوره آموزشی و مانور تمرینی استفاده از تجهیزات اضطراری و نجات بر روی شناور (LSA) با حضور کارشناسان و روسای عملیات دریایی، ایمنی و پرسنل شاغل در شناورهای ملکی شرکت پایانه های نفتی ایران در پایانه نفتی خارگ برگزار شد.
 
مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران و مدیر ارشد شرایط اضطراری منطقه عملیاتی خارگ گفت : در راستای ارزیابی و ارتقای سطح آگاهی و لزوم آمادگی پرسنل در مواجهه با شرایط اضطرار دریایی و همچنین اجرای الزامات کنوانسیون نجات جان اشخاص در دریا (SOLAS) دوره آموزشی و مانور تمرینی استفاده از تجهیزات اضطراری و نجات بر روی شناور (LSA) برگزار شد.
 
به گزارش خارگ نیوز، عباس اسدروز ادامه داد: یکی از مهمترین مباحث مطروحه درصنعت دریانوردی و فعالیت های مرتبط با دریا و ترمینال بر خورداری از آمادگی و چابکی لازم جهت مدیریت و اجرا در شرایط اضطراری می باشد.
 
مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران تاکید کرد: انجام مستمر مانورهای دریایی مرتبط با شرایط اضطرار به عنوان پیش نیاز های اصلی به منظور حفظ آمادگی نفرات مرتبط از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
 
اسدروز تصریح کرد : مانورها و آموزش های عملی به دلیل اینکه فرد شرایط واقعی را حس می کند بسیار تاثیر گذار است  و اعتماد به نفس فرد را بالا و از دستپاچگی و بی نظمی در شرایط حساس اضطرار جلوگیری می کند و  انجام مستمر مانورهای اضطرار ، ضمن اینکه الزامات بین المللی و ملی مرتبط را برآورده می کند باعث ایجاد اعتبار و امتیاز برای شرکت در سطوح ملی و بین المللی و از منظر مشتریان شده و توانایی ها و بروز بودن ترمینال را نشان می دهد. 
 
 
 
در این مانور جانشین رییس پایانه نفتی خارگ اظهار داشت : در راستای حفظ آمادگی عملیاتی پرسنل دریایی پایانه نفتی خارگ در این مانور پنج عملیات به صورت عملی و تجمیعی با موفقیت انجام شد. 
 
عباس غریبی افزود : عملیات تمرینی استفاده از تفنگ نخ پران ( Line throwing  Apparatus)  که در این تمرین نحوه  انتقال طناب در شرایط آب و هوایی نامساعد به شناور ، کشتی یا ایستگاه دیگری انجام شد و همچنین  مانور آدم به دریا ( MOB )  که با سقوط فرضی نفر به دریا ، مانور لازم از سوی یدک کش ها برای نجات و انتقال مغروق به شناور با موفقیت کامل صورت پذیرفت و مانور SMOKING  SIGNAL &HAND  FLARE  تمرین مربوطه با نمایش علائم مربوطه و انتقال پیام درخواست کمک انجام گردید و  عملیات اطفا حریق با شناور (Fire test operation ) عملیات اطفای حریق فرضی با استفاده از مانیتورهای آتش نشانی یدک کش ها به صورت فواره ای و مه پاش به صورت موفقیت انجام گردید و در پایان آموزش نحوه استفاده از SART  که نحوه استفاده از دستگاه فرستنده علائم جستجو و نجات شناورها در زمان غرق شدن یا اضطرار به کلیه نفرات آموزش  داده شد.  

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید