کد خبر : ۳۶,۱۱۶
۹ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۴۹
۵۶ واحد صنعتی آلاینده و ۱۰۶ فلر و دودکش در استان بوشهر شناسایی شد
خارگ نیوز: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: بر اساس پایش‌های صورت گرفته تاکنون ۵۶ واحد صنعتی آلاینده و ۱۰۶ فلر ( مشعل روشن) و دودکش فعال در این استان شناسایی شده است.
به گزارش خارگ نیوز، فرهاد قلی نژاد روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: توجه به آلایندگی زیست محیطی یکی از برنامه‌های مهم اداره کل حفاظت محیط زیست است که در این راستا پایش وضعیت آلودگی و آلایندگی زیست محیطی و هوا در دستور کار قرار دارد.
 
وی بیان کرد: اکنون در جنوب استان بوشهر به عنوان محل تمرکز واحدهای صنعتی ۸۱ فلر و ۲۵ دودکش در پالایشگاه‌های پارس جنوبی فعال است.
 
قلی نژاد ادامه داد: آلاینده‌های دودکش‌ها و فلرهای پالایشگاه‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی همواره اندازه‌گیری و به صنایع آلاینده اخطار داده می‌شود و حتی در صورت نیاز واحدهای آلاینده به مقام‌های قضایی معرفی می‌شوند.
 
وی با اشار به اینکه آلاینده‌های هوا در جنوب استان بوشهر کاهش پیدا کرده است، اظهار کرد: در عسلویه و کنگان علاوه بر تجهیزات سنجش گرد و غبار ۲ ایستگاه سنجش گازها نیز فعال است.
 
قلی‌نژاد یادآور شد: در زمان حاضر ۲۵ مجتمع پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس درعسلویه به تولید اتان، گاز مایع، میعانات گازی، گوگرد و دیگر محصولات فعالیت دارند که پایش آلایندگی این واحدها به صورت مستمر انجام می‏‌شود.
 
وی عنوان کرد: از مجموع ۱۰ شهرستان استان بوشهر هفت شهرستان به ایستگاه سنجش هوا تجهیز شده اند که نصب این دستگاه‌ها برای سه شهرستان جم، دیلم و دیر نیز در دستور کار قرار دارد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید