کد خبر : ۳۵,۰۵۸
۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۴۹
زمین لرزه‌ گناوه به آثار تاریخی آسیب نزده است
خارگ نیوز: معاون اداره کل میراث فرهنگی بوشهر گفت: تا کنون گزارشی از آسیب زمین لرزه ۵.۲ ریشتری گناوه به آثار تاریخی وارد نشده است.
به گزارش خارگ نیوز، نصرالله ابراهیمی معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر بیان کرد: صبح امروز زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۲ درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر)، در گناوه رخ داد. این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری زمین اتفاق افتاد.
 
او افزود: در بررسی و ارزیابی اولیه، آسیبی به آثار تاریخی استان گزارش نشده است اما با بررسی دقیق‌تر چنانچه آثاری در این شهرستان آسیب دیده باشد، گزارش نهایی آن اطلاع رسانی خواهد شد.
 
معاون اداره کل میراث فرهنگی بوشهر ادامه داد: نزدیک‌ترین شهر‌ها به کانون این زمین‌لرزه بندر گناوه با ۱۹ کیلومتر فاصله بود که در سال جدید به شکل مداوم در این شهرستان شاهد این رویداد طبیعی هستیم.
 
ابراهیمی با اشاره به وقوع پس‎لرزه‌ پس از این زلزله، عنوان کرد: تثبیت و مقاوم‌سازی بخش اعظمی از آثار تاریخی در استان انجام شده است، ولی تدوام این زمین لرزه‌ها ممکن است خطراتی را برای آثار در پی داشته باشد که بی‌تردید نیاز به برنامه ریزی فنی دارد و این موضوع در دستور کار ما خواهد بود.
 
کلیدواژه ها: زلزله گناوه 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید