کد خبر : ۳۵
۱۰ دی ۱۳۹۱ ۲۲:۱۶
خوراک پتروشیمی خارگ هم با ارز مبادله ای محاسبه شد
خارگ نیوز : بعد از شرکت‌های پتروشیمی مارون و نفت پارس و بهران، مدیرعامل پتروشیمی خارگ هم از محاسبه خوراک دریافتی با نرخ ارز مبادله‌ای خبر داد.
به گزارش خارگ نیوز، درحالی طی روزهای گذشته مدیران چند شرکت حاضر در صنعت شيمیایی بورس از جمله پتروشیمی مارون و دو شرکت نفت پارس و بهران از تغییر محاسبه نرخ خوراک دریافتی به صورت مبادله‌ای خبر داده بودند که محسن شاهین مدیرعامل شرکت 100 میلیارد تومانی پتروشیمی خارگ هم از چنین اتفاقی خبر داد.

وی با ارسال نامه‌ای به سازمان بورس اعلام کرد: براساس صورت حساب دریافتی هزینه گاز ترش مصرفی به عنوان خوراک مجتمع پتروشیمی خارگ، از اول مهر‌ماه 91 با اعمال نرخ ارز مبادله‌ای به صورت علی‌الحساب محاسبه و ارسال شده و پس از آن تأثیرات آن بر روی پیش‌بینی سود هر سهم سال 91 اعلام خواهد شد.

این در حالیست که مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران اظهار کرده: قیمت خوراک پتروشیمی اصلا پایین نیست؛ دیگر ارز مرجع به صنعت پتروشیمی تخصیص داده نمی شود.

غلامحسین بیات همچنین افزوده: ارز مرجع بر اساس تصمیم نمایندگان دولت و مجلس فقط به دارو و کالای اساسی تخصیص پیدا می کند. قیمت خوراک پتروشیمی اصلا پایین نیست؛ قیمت خوراک مایع پایین نیست.

معاون وزیر نفت همچنین تصریح کرده است: نرخ خوراک گازی نیز مسیر هدفمندی یارانه هارا طی می کند و روی این موضوع مطالعاتی در دستور کار قرار دارد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید