کد خبر : ۳۴,۸۲۹
۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۵۱
ماجرای بازداشت برخی نیروهای یک بیمارستان بزرگ بوشهر چیست؟
خارگ نیوز: اخیرا با پیگیری اداره کل اطلاعات استان بوشهر و حکم دادستانی، 10 نفر از نیروهای شاغل در یکی از بیمارستان های بزرگ بوشهر بازداشت شدند.
به گزارش خارگ نیوز، بازداشت این افراد با اظهارات چندی پیش دادستان بوشهر مرتبط است که از دستگیری شبکه ای خبر داد که به گفته وی، با سوء‌استفاده از کد ملی اطرافیان خود و برخی بیماران و با دسترسی غیرقانونی به مهر برخی پرشکان، با نسخه‌های غیر واقعی اقدام به دریافت داروهای درمان کرونا با نرخ دولتی کرده و سپس این داروها را با قیمت گران و به صورت آزاد به بیماران نیازمند می فروختند.
 
شنیده های خبرنگار ما حکایت از آن دارد که این افراد عمدتا به عنوان بهیار یا کمک بهیار در قالب نیروهای طرحی و قراردادی در بیمارستان فعالیت داشته و در روزهایی که با اوج گیری ویروس کرونا، بیماران در داروخانه ها سرگردان دارو بوده و مسئولان هم مدعی اینکه کمبودی نیست، با نسخه های صوری، داروهای حیاتی و کمیاب کرونایی را از شبکه دولتی خارج کرده و با قیمت های چند برابری به همان بیماران می فروختند.
 
پیگیری چندین باره خبرنگار «خلیج فارس» از رییس دانشگاه علوم پزشکی برای کسب توضیحات بیشتر درباره بازداشت این افراد بی نتیجه بود تا به این پاسخ برسیم که دانشگاه چه اقدامات نظارتی پیشگرانه ای را دنبال کرده بود تا این اتفاق تلخ رخ ندهد و نیاز به ورود دستگاههای نظارتی و قضایی برای شناسایی و دستگیری این افراد بی رحم و ناجوانمرد نباشد.
 
قطعا طی حدود 20 ماهی که از شیوع بیماری کرونا در کشور می گذرد، تلاش کادر درمان قابل ستایش است، اما بروز اتفاقاتی نظیر آنچه در بالا ذکرش رفت که از یک سو اکثریت کادر درمان برای نجات بیماران به آب و آتش زده و از سویی در کنار آنها برخی نیز بیرحمانه داروهای دولتی را به سمت بازار آزاد منحرف می کردند، بسیار تلخ است و به نظر می رسد از ضعف نظارت مجموعه های متولی درمان حکایت دارد.
 
ضمن تشکر از پیگیری موثر دستگاههای نظارتی و امنیتی در خصوص این پرونده مهم، شایسته است برای پیشگیری از چنین رویدادهای تلخی، نسبت به شناسایی و رفع ضعف های نظارتی در دستگاههای اجرایی مرتبط با موضوع اهتمام جدی صورت بگیرد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید