کد خبر : ۳۴,۶۹۲
۳۱ شهریور ۱۴۰۰ ۰۸:۴۱
خارگ نیوز: مدیر کل آموزش‌وپرورش استان سمنان بابیان اینکه ۱۷ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز استان سوم مهرماه حضوری به مدرسه می‌روند، گفت: این دانش آموزان در مدارس کم جمعیت تحصیل می‌کنند.
به گزارش خارگ نیوز،محمد دستورانی مدیر کل آموزش‌وپرورش استان سمنان با موضوع بازگشایی مدارس ضمن بیان اینکه سال تحصیلی جدید با شعار تسهیل فرصت یادگیری باکیفیت در گام دوم انقلاب سوم مهرماه آغاز می‌شود، ابراز داشت: برای سال جاری ۱۷ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز استان سمنان در ۲۰۳ مدرسه حضوری به مدرسه می‌روند.
 
وی بابیان اینکه این مدارس جمعیتی کمتر از ۵۰ دانش‌آموز و اغلب در مناطق روستایی و عشایری نظیر فولاد محله، چاشم، کوه زر، کالپوش و بی ارجمند قرار دارند، افزود: برخی از مدارس غیر دولتی که جمعیت کمی نیز دارند در این مقوله قرار داده شدند.
 
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان بابیان اینکه دانش آموزان مقطع اول و دوم دبستان یک روز در هفته را به صورت حضوری مدرسه می‌روند، ابراز داشت: برای مقاطع نهم و دوازدهم نیز کار ویژه ای صورت گرفته است و دانش آموزان هنرستانی و فنی و حرفه‌ای با توجه به اینکه کمتر از ۱۵ نفر هستند و از مساحت خوبی نیز فضای کارگاهی آن‌ها برخوردار است حضوری سال تحصیلی را آغاز می‌کنند.
 
دستورانی بابیان اینکه مدارس از ۵۰ تا ۱۵۰ نفر جمعیت نیمه اول آبان به صورت نیمه حضوری و گروه‌بندی بازگشایی می‌شوند، تصریح کرد: برای مدارس پرجمعیت نیز تا پایان آبان ماه آموزش مجازی ادامه دارد و همچنین باید گفت شیوه بازگشایی آرام تدریجی و اقتضایی است.
 
وی بابیان اینکه سلامت دانش آموزان در اولویت قرار دارد و بودجه لازم برای تهیه مواد ضدعفونی‌کننده در اختیار مدیران مدرسه داده‌شده است، افزود: آزادی عمل کاملاً برای مدارس وجود دارد تا بسته به شرایط این بازگشایی را انجام دهند لذا اعتمادسازی والدین، دانش آموزان و معلمان در دستور کار است.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید