کد خبر : ۳۴,۶۳۱
۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ۲۲:۴۱
پویش ایران، خانه امام رضا (علیه‌السلام) در بوشهر اجرا می‌شود
خارگ نیوز: معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر از اجرای پویش ایران، خانه امام رضا (علیه‌السلام) در سطح این استان خبر داد.
به گزارش خارگ نیوز، حجت‌الاسلام محمد قادری معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر با اشاره به اجرای پویش ایران، خانه امام رضا (علیه‌السلام) بیان کرد: بر اساس تفاهم‌نامه استانی که با دبیرخانه کانون‌های خدمتی آستان قدس رضوی استان منعقد شده، و پس از برگزاری جلسه با مدیر کانون خدمتی شهرستانی و استفاده از ظرفیت‌های خادمیاری، شبکه امامت، تشکل‌ها و مجموعه‌های میان تخصصی مقرر شد، پویش ایران خانه امام رضا (علیه‌السلام) مطابق زیست‌بوم استان اجرا شود.
 
او افزود: این پویش با استفاده از ظرفیت شبکه امامت و مجموعه‌های تخصصی و خادمیاران رضوی در شهرستان‌های ده‌گانه استان ایجاد می‌شود.
 
مدیرکانون خادمیاری تخصصی مبلغین استان بوشهر با اشاره به برنامه‌های ایران، خانه امام رضا (علیه‌السلام) عنوان کرد: یکی از برنامه‌های اصلی برگزاری روضه‌های حضرت امام رضا علیه السلام در کوچه‌ها و خانه‌ها و همچنین برگزاری مراسم در مجامع عمومی و هیات‌های مذهبی با محوریت معارف رضوی است.
 
قادری بخش دوم پویش را نذر شفا برشمرد و ادامه داد: ارائه خدمات در حوزه سلامت به‌خصوص کارکنان بخش سلامت و بیماران درگیر ویروس کرونا و ارائه خدماتی در بخش پیشگیری و مقابله با این بیماری از بخش‌های مهم این پویش محسوب می‌شوند.
 
او بخش دیگر این پویش را نذر حضرت رضا (علیه‌السلام) عنوان کرد و گفت: این بخش شامل پخت غذا، اهداء بسته‌های متبرک قند و چای، قربانی، طرح پرچم و بیرق عزا، توزیع بسته‎های معیشتی و بهداشتی و ارائه خدمات اجتماعی مانند تامین هزینه‌های درمان، آزادی زندانیان و تهیه جهیزیه است.
 
معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر بیان کرد: دیدار با خانواده شهدا، برپایی غرفه کودکان رضوی، تشکیل هیات محوری زوارالرضا علیه السلام در شهرستان‌ها و استفاده از بستر فضای مجازی در نشر معارف رضوی، به همت دیگر کانون‌های تخصصی خادمیاری از برنامه‌های این پویش خواهد بود.
 

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید