کد خبر : ۳۴,۶۲۹
۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ۲۲:۳۸
۲ شکارچی غیرمجاز در جم دستگیر شدند
خارگ نیوز: رئیس اداره حفاظت محیط زیست جم گفت: ۲ متخلف صیدوشکار در این شهرستان دستگیر شدند و ابزار‌های غیرمجاز صید از منزل آنان کشف شد.
به گزارش خارگ نیوز، محمدتقی محمدی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم بیان کرد: با توجه به گزارش‌ دوستداران طبیعت درباره حضور دو شکارچی در حوزه طبیعی شهرستان پس از بررسی موضوع، شکواییه‌ای علیه این دو نفر را به قاضی شعبه ۱۰۱ کیفری دو شهرستان تقدیم و برای ورود به منزل درخواست حکم کردیم.
 
او با اشاره به دستگیری این دو متخلف صیدوشکار، افزود: با همکاری پلیس اطلاعات و امنیت شهرستان از منزل اول بازرسی شد و یک قبضه سلاح تفنگ بادی ۵/۵ pcp دوربین دار غیرمجاز کشف شد.
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم ادامه داد: در مرحله بعد از منزل فرد دیگری که در یکی از روستا‌های دورافتاده قرار داشت، بازرسی صورت گرفت که دو قبضه سلاح غیرمجاز، تفنگ ساچمه زنی شکاری از نوع سر پر طرح قدیم، یک قبضه سلاح تفنگ بادی ۵/۵ PCP دوربین دار غیرمجاز، یک دستگاه کپسول شارژ سلاح، سه عدد فشنگ ساچمه زنی، یک دستگاه دوربین شکاری و حدود یک کیلو گوشت حیوان وحشی کشف شد.
 
محمدی عنوان کرد: این ابزارها با دستور قاضی به پلیس اطلاعات شهرستان جم تحویل داده شد تا برای سیر مراحل قانونی متخلفان به دستگاه قضائی معرفی شوند.
 
او گفت:از همه مردم می‌خواهیم در صورت دیدن تخلف آن را از طریق شماره تماس ۰۹۱۷۷۷۲۸۹۱۲ اطلاع دهند. اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم در هر ساعتی از شبانه روز پاسخگوی گزارش تخلفات زیست محیطی است و به سرعت با متخلفین برخورد می‌شود.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید