کد خبر : ۳۴,۵۷۴
۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ۲۱:۱۱
ستاد مردمی حمایت از درمان بیماران کرونایی استان بوشهر تشکیل شد
خارگ نیوز: امام جمعه بوشهر با اشاره به تشکیل ستاد مردمی حمایت از درمان بیماران کرونایی سیدالشهدا استان بوشهر گفت: در این راستا تحولات عظیمی در عرصه درمان، تجهیزات بیمارستانی، خدمات‌رسانی به بیماران و نیازمندان شده است.
به گزارش خارگ نیوز، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در آیین اجرا مرحله ششم رزمایش همدلی و احسان در استان بوشهر با بیان اینکه رفع گرفتاری از انسان سبب حل مشکلات انسان از سوی خداوند متعال می‌شود اظهار داشت: نیکوکاران، خیران و خدمتگزاران از جایگاه مهمی نزد ایزد منان برخوردار هستند.
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر خدمات خیران، نیکوکاران و نهادها و سازمان‌های گوناگون را ستود و افزود: علاوه بر افراد خیر و نیکوکار، خدمات قابل توجهی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام راحل، کمیته امداد امام خمینی (ره)، سپاه پاسداران، بسیج، اوقاف و امور خیریه، جهاد دانشگاهی و دیگر سازمان‌ها ارائه شده است.
 
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه خدمات بسیاری در بخش‌های درمانی، حمایتی، معیشتی، تأمین دارو، سرم و سرنگ در شرایط کرونایی انجام شده است تصریح کرد: اقدام مهم استان بوشهر در شرایط پیک پنجم کرونا که برای دیگر استان‌ها الگو شد تشکیل ستاد مردمی حمایت از درمان بیماران کرونایی سیدالشهدا استان بوشهر بود.
 
وی اعضا این ستاد را نهادهای گوناگون انقلابی و خیران دانست و تصریح کرد: با تشکیل ستاد مردمی حمایت از درمان بیماران کرونایی سیدالشهدا استان بوشهر خدمات قابل توجه و عظیمی به جامعه هدف ارائه شد.
 
صفایی بوشهری افزایش تخت‌های بیمارستانی ویژه بیماران کرونایی، مراکز درمانی سرپایی در مصلا نماز جمعه و حوزه‌های علمیه با همکاری ائمه جمعه، تهیه و توزیع بسته‌های غذایی و معیشتی، تأمین دارو، سرم و سرنگ را از جمله خدمات ارائه شده از سوی ستاد سیدالشهدا بوشهر دانست.
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تجهیز و افزایش تخت‌های بستری بخش کرونایی بیمارستان‌های نیروهای مسلح استان بوشهر را از جمله فعالیت‌ها دانست و گفت: در این عرصه طلاب، دانشجویان و تمام امکانات درمانی، دارویی و حمایتی مورد توجه قرار دارد و خدمات رایگان به جامعه هدف ارائه شد.
 
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه ستاد مردمی حمایت از درمان بیماران کرونایی سیدالشهدا استان بوشهر به 5 بخش تقسیم‌بندی برای  خدمات به بیماران کرونایی در شهرستان‌ها شد افزود: در شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر علاوه بر تجهیز بیمارستان‌ها به امکانات مورد نیاز 118 میلیارد ریال تخصیص یافت و در این راستا نیازهای دارویی به ارزش 10 میلیارد ریال تأمین شد.
 
وی با اشاره به خدمات ارائه شده به بیماران شهرستان بوشهر بیان کرد: تجهیزات مورد نیاز بیمارستان شهدای خلیج‌فارس تأمین و مدرسه علمیه خواهران نیز به مرکز سرپایی درمانی اختصاص یافت.
 
صفایی بوشهری تهیه و توزیع تجهیزات و امکانات درمانی و دارویی را از  دیگر فعالیت‌ها دانست و خاطر نشان کرد: امروز 5 هزار و 100 بسته معیشتی، 25 عدد کپسول اکسیژن، 26 هزار عدد سرنگ، 100 هزار سرم بین جامعه هدف و مراکز درمانی توزیع شد.
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر از توزیع 3100 قلم دارو موردنیاز بیماران کرونایی خبر داد و تصریح کرد: تمام این امکانات توزیع شده به‌صورت رایگان در خدمت بیماران قرار می‌گیرد.
 
امام جمعه بوشهر با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه کمیته امداد با ائمه جمعه گفت: این تفاهم‌نامه برای تهیه و توزیع غذا بیماران منعقد شده که 300 هزار پرس غذا تا اواخر ماه صفر توزیع می‌شود.
 
وی با بیان اینکه یک‌سوم بودجه جاری زکات خرج بیماران کرونایی می‌شود خاطر نشان کرد: در خارگ ضمن راه‌اندازی آمبولانس دریایی 5 میلیارد تومان کمک هزینه برای تجهیزات بیمارستان و خدمات درمانی خارگ پرداخت شد.
 
صفایی بوشهری با بیان اینکه اورژانس هوایی خارگ خدمات رایگان به بیماران کرونایی ارائه می‌دهد تصریح کرد: تاکنون خدمات قابل توجهی در استان بوشهر ارائه شده که توزیع 20 هزار بسته معیشتی از آن جمله است و 5 هزار بسته غذایی آن از سوی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام راحل در مرحله ششم بوده است.
 
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اضافه کرد: این خدمات همچنان تا ان‌شاءالله تا رفع بیماری کرونا ادامه دارد.

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید